Reklama

Patriotyzm w modzie

Opublikowano:
Autor:

Patriotyzm w modzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE

Naszą uwagę zwróciły kolekcje zaprojektowane przez Surge Polonia. Współczesny wymiar zaproponowanego designu przybliża nam chwalebne momenty polskiej historii, z których każdy Polak może być dumny. Marka udowadnia, że odzież patriotyczna nie jest tylko kierowana do osób młodych i stałych uczestników obchodów Święta Niepodległości czy innych eventów patriotycznych. Kilka odrębnych kolekcji jak Armia, Classic, Styl, Sport i Szyk kierowane są do bardzo szerokiego grona osób, w tym poruszających się na co dzień w strojach wizytowych, prowadzących aktywny styl życia, czy ceniących sobie prostotę i minimalizm.

Zjawisko uzewnętrzniania postaw patriotycznych przechodzi stopniowo z czynów na modę, a odzież patriotyczna bije rekordy popularności. Skąd taki trend? - Coraz więcej ludzi czuje potrzebę okazywania własnej tożsamości narodowej. Dotyczy to w dużej mierze Polaków przebywających za granicą, ale też młodzieży, która być może w ten sposób również potrzebuje manifestować własne uczucia. Chcąc być równocześnie dumnym i modnym Polakiem jak się okazuje nie trzeba się zanadto wysilać. Dostęp do odzieży patriotycznej jest coraz łatwiejszy, na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują nowe pomysły na tego typu odzież. Niektóre w sposób wyjątkowo zgrabny łączą sztukę, nowoczesny design i patriotyzm. To, że jest na to zapotrzebowanie potwierdza wciąż rosnący trend.

 


Półki online pełne odzieży patriotycznej

 

W szafie współczesnego patrioty / patriotki mogą się znaleźć następujące ubrania:

 

●    koszule – dla osób lubiących elegancki styl lub chcą także w pracy pokazać się od „patriotycznej” strony,

●    bluzy – bardzo uniwersalne ubranie, lubiane przez aktywnych, czy preferujących styl uliczny,

●    szaliki – szaliki patriotyczne na wydarzenia sportowe oraz na zimę,

●    sukienki – szczególnie pięknie prezentują się modele z ludowymi, folklorystycznymi motywami

●    paski – dla wymagających dbających o najdrobniejszy szczegół,

●    portfele – świetnie także jako prezent,

●    spodnie – symbole narodowe stosowane głównie na spodniach sportowych.

 

Mity związane z patriotyczną odzieżą

Utarło się przekonanie wśród sporej grupy społeczeństwa, że patriotyczna odzież produkowana jest i kierowana do osób uczestniczących w politycznych eventach, świętach narodowych, czy grupujących się tzw. „nardowców”, którzy nie wyglądają przyjaźnie i skandują słowa, których nie uznajemy za grzeczne. W każdym narodzie kształtują się grupy czy subkultury marginalne, o skrajnych poglądach i zachowaniach. Jednak nowoczesna odzież patriotyczna to coś czego potrzebują także zwykli, szarzy obywatele, których łączy wspólna historia, emocje i miłość. Świadczą o tym modele odzieży, które posiadają takie nadruki jak np. napis „Tatry”, „Bałtyk”, legendarnego misia Wojtka, kwiatowe motywy folklorystyczne czy piłkarska, sportowa koszulka z orłem na piersi. Na wiele różnych sposobów można okazywać swoją sympatię do wszystkiego co polskie. Mogą to robić dzieci, kobiety mężczyźni, osoby młode czy starsze. Nie ma to znaczenia. Faktem jest, że patriotyczna odzież niejedno ma imię i nic nie wskazuje na to, aby jej popularność miała maleć.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE