Reklama

Karta pamięci do telefonu - jaką wybrać?

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 09:50
Autor:

Karta pamięci do telefonu - jaką wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Karta pamięci stanowi jeden z najważniejszych elementów każdego telefonu komórkowego. Dzięki niej można bez problemu zapisywać kontakty, zdjęcia filmy czy też przechowywać historię wysłanych wiadomości ze swojego telefonu. Problem jednak pojawia się, gdy dana osoba nie wie, czy zdecydować się na większą, czy też mniejszą pojemność swojej karty pamięci. Warto zatem wiedzieć czym różnią się od siebie karty pamięci oraz jakie są różnice w cenach między nimi.

Karta pamięci 8 GB a 16 GB - na czym polega różnica?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, iż karta pamięci to jeden z podstawowych elementów każdego telefonu komórkowego, bez którego działanie byłoby praktycznie niemożliwe. To dzięki karcie pamięci możliwe jest przechowywanie takich plików jak dokumenty, zdjęcia, kontakty, filmy czy też różnego rodzaju aplikacje w telefonach. Ważne jest zatem to, aby wybrać kartę pamięci o odpowiednim poziomie zapamiętywania wielu plików jednocześnie.

Zasadnicza różnica pomiędzy kartą pamięci 8 GB a 16 GB jest taka, iż na tej drugiej można zmieścić znacznie więcej plików i dokumentów jednocześnie. Dzięki temu nie ma konieczności usuwania czy też przenoszenia co chwilę w inne miejsce wszystkiego, co znajduje się na telefonie. Takie rozwiązanie sprawia, iż nie trzeba się martwić również o wydawanie dodatkowych środków na zakup innych nośników pamięci. Jednak warto wiedzieć, jaka jest różnica w cenie między tymi dwiema kartami.

Na czym polega różnica w cenie między obiema kartami pamięci?

W sklepach i w Internecie często można się natknąć na ofertę sprzedaży zarówno karty pamięci 8 GB, jak i 16 GB. Niektóre osoby może jednak zdziwić to, jak duża różnica potrafi być w cenie pomiędzy obiema kartami. Najważniejszym czynnikiem (jeśli nie jedynym), jaki warunkuje niższą lub wyższą cenę, jest właśnie poziom pamięci wybranej karty, tj. zdolność do jednoczesnego przechowywania większej ilości plików oraz dokumentów. Dodatkowym czynnikiem jest również marka, która wybraną kartę pamięci wyprodukowała oraz użyta technologia.

Pod względem ceny różnice między kartą pamięci 8 GB a 16 GB mogą być niekiedy bardzo duże. Karta 8 GB zarówno w Internecie, jak i w autoryzowanych sklepach stacjonarnych, może niekiedy kosztować pomiędzy 20 a 120 PLN. Z kolei karta pamięci 16 GB przeważnie kosztuje pomiędzy 40 a 160 PLN. Różnice wynikają z wyżej wymienionych czynników, takich jak poziom pamięci, technologia, dzięki której wybrana karta została wykonana i jej marka.

Na który typ karty pamięci warto się zdecydować?

Sytuacja, w której wybrana osoba musi się zdecydować na wybrany typ karty pamięci o większej lub mniejszej pojemności, powinna pozostać na dobrą sprawę kwestią indywidualną. Przede wszystkim właściciel wybranego telefonu komórkowego (lub innego sprzętu elektronicznego) musi odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego i na jak długo taka karta pamięci będzie mu potrzebna. Jeżeli karta pamięci ma służyć jedynie zapisywaniu podstawowych rzeczy jak kontakty czy wiadomości SMS/MMS, wówczas lepszym wyborem może okazać się karta pamięci o mniejszej pojemności.

Jeśli natomiast właściciel sprzętu elektronicznego korzysta z wielu aplikacji mobilnych, wykonuje sporo zdjęć, filmików czy też zapisuje ważne dla siebie dokumenty, wówczas lepszym wyborem może być karta 16 GB. Taka karta przede wszystkim pozwala na zapisywanie większej liczby plików, filmów oraz zdjęć, ale również dłużej wytrzymuje i nie powoduje tak często zacinania się telefonu ze względu na zbyt niską pamięć. Takie rozwiązanie może być bardzo korzystne zwłaszcza dla osób młodych, które korzystają z różnego rodzaju rozwiązań na swoim telefonie i potrzebują więcej pamięci, by móc wykonywać swoje obowiązki zawodowe czy też sprawy prywatne możliwie jak najsprawniej.

Kwestia finansowa w tym momencie nie powinna stanowić aż tak istotnego czynnika decyzyjnego. Zarówno w przypadku karty pamięci 8 GB, jak i 16 GB, można natknąć się w różnych miejscach na podobne ceny. Dzięki temu to właśnie indywidualne preferencje oraz pojemność wybranej karty powinny stanowić główny czynnik decyzyjny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE