Rozpieść swoją duszę dobrą literaturą
Czytanie książek ma wiele zalet. Kontakt z książkami sprawia, że rozwijamy swoją kreatywność i wyobraźnię. Ponadto zwiększa się zasób naszego słownictwa, zyskujemy nową wiedzę na różne tematy i mamy tematy do rozmowy z domownikami, przyjaciółmi czy znajomymi z pracy. Jeśli do tej pory książki kojarzyły Ci się tylko z lekturami szkolnymi, musisz to zmienić. Wybór książek w tej chwili jest tak ogromny, że Twoim jedynym problemem będzie to, jaką książkę kupić.
Jakie książki wybrać, by się nie rozczarować?
Kontakt z książkami powinien sprawiać Ci przyjemność. Wybierz taki rodzaj literatury, który faktycznie Cię zainteresuje. Nie chodzi przecież o to, by czytać to, co czytają koleżanki z pracy tylko to, co wywoła w Tobie emocje. Miłośnicy zwierząt z pewnością nie raz zaśmieją się i zapłaczą podczas lektury książki ”Był sobie pies” amerykańskiego autora W. Bruce’a Camerona. Jeśli lubisz czytać o miłości, namiętności i pożądaniu z pewnością spodoba Ci się powieść ”365 dni” Blanki Lipińskiej.W przypadku gdy wolisz zaangażować się w opisywaną fabułę, sięgnij po sagi rodzinne, które zapewnią Ci rozrywkę na długie godziny. Warto na początek sięgnąć po powieść ”Siedem sióstr. Tom 1” Lucindy Riley, która otwiera cykl ”Siedem sióstr” opisujący historię adoptowanych kobiet z całego świata. Jeśli taki rodzaj literatury Ci się spodoba, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po najnowszą powieść Charlotte Link pt. "Niespokojne niebo", która wieńczy trylogię opisującą historię kobiet z rodu Dombergów.
Książki oparte na faktach i nie tylko
Nie każdy z nas lubi czytać wymyślone historie, ale i dla takich osób znajdą się tysiące książek warte uwagi. Możesz sięgnąć po biografie znanych aktorów, sportowców czy polityków.Jeśli nie interesują Cię historie ludzi, zawsze możesz przeczytać nietypowe biografie, takie jak ”Tak dziś jemy. Biografia jedzenia” Bee Wilson lub ”Cycki. Czuła biografia piersi” autorstwa Corien van Zweden. Uznanie wśród krytyków literackich zbierają również powieści oparte na faktach. Warto wymienić wśród nich ”Tatuażystę z Auschwitz” Heather Morris czy ”Modelki z Dubaju” Marcina Margielewskiego.
W przypadku, gdy książka ma być dla Ciebie odskocznią od codzienności zapoznaj się z nietypowym poradnikiem ”Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”, którego autorką jest Christel Petitcollin.