Reklama

Jak żyć oszczędnej – czyli co i gdzie kupować (a może nie kupować w ogóle!) w dobrej cenie

Opublikowano: pt, 24 lip 2020 15:09
Autor:

Jak żyć oszczędnej – czyli co i gdzie kupować (a może nie kupować w ogóle!) w dobrej cenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Konsumenci wydają codziennie mnóstwo pieniędzy w galeriach handlowych i mniejszych sklepikach dyskontowych. Kupują jedzenie, środki czystość, ubrania i korzystają z różnego rodzaju usług. Mania kupowania staje się czasami tak duża, że nie sposób powstrzymać się od zamienienia kolejnego banknotu na niepotrzebną bluzkę czy buty. Co zrobić, aby portfel nie chudł gwałtownie?

Zacznij od małych kroków i oszczędzaj kolejne złotówki

Po pierwsze zadaj sobie kilka podstawowych pytań dotyczących planowanych zakupów. Zrób porządek w szafach, regałach i zastanów się, w czym będziesz chodzić i czego używać. Kupione w zeszłym roku bluzki (ani razu lub sporadycznie zakładane), kilka nieużywanych par butów czy dodatków takich jak zegarki, czy biżuteria – często leżą bezużyteczne.

Druga kwestia związana z oszczędzaniem dotyczy weryfikacji umów z dostawcami np. sieci komórkowej, Internetu czy telewizji kablowej Podczas wyboru operatora zawsze miej na uwadze to, że na rynku jest ogromna konkurencja i możesz negocjować warunki umowy. Czasami po zrobieniu dobrego researchu okazuje się, że co miesiąc możesz zaoszczędzić nawet 10 czy 20 zł na jednym abonamencie!

Nie kupuj za dużo i nie wyrzucaj jedzenia!

Sporo osób przyznaje się do tego, że kupuje jedzenie na zapas. Szczególnie czas świąteczny sprzyja robieniu większych zakupów, często zdecydowanie niepotrzebnych. Tymczasem wystarczy zrobić szczegółową listę zakupów i zastanowić się, czy rzeczywiście zdołasz przyrządzić wszystkie planowane potrawy. Jeśli jednak zorientujesz się, że w twojej lodówce zostało za dużo produktów, postaraj się je jakoś wykorzystać. Warto niektóre z nich zamrozić, zrobić weki lub spożytkować  w inny sposób. Nawet nie wiesz, ile pieniędzy w ten sposób możesz zaoszczędzić. Czasami wraz z wyrzucanym jedzeniem wyrzucasz na śmietnik ok. 500 zł miesięcznie!

Trop okazje, promocje i korzystaj z aplikacji!

Na szczęście z pomocą przychodzą technologiczne nowinki. Nie musisz wertować setek stron kolorowych gazetek promocyjnych z kilkunastu sklepów i hipermarketów. Wystarczy jedna aplikacja, która grupuje wszystkie najważniejsze marki w jednym miejscu - Blix. Dzięki niej zyskujesz stały dostęp do wciąż aktualizowanych gazetek wybranych sklepów.

Co ci będzie potrzebne do zainstalowania aplikacji? Jeśli korzystasz ze smartfon lub tabletu z zainstalowanym system android, wejdź na tę stronę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gazetki.gazetki&hl=pl W przypadku systemu operacyjnego iOS, kliknij w ten link: https://apps.apple.com/pl/app/blix-gazetki-promocyjne/id1012288672?l=pl. Po ściągnięciu Blixa na urządzenie możesz wybierać w setkach promocyjnych ofert i wyszukiwać produkty za pomocą kilku kliknięć! Aplikacja jest czytelna i intuicyjnie poprowadzi cię do wyboru najtańszych produktów. Wskaże sklepy, do których udasz się bez szukania towarów na półkach różnych marketów.

Blix daje ci także możliwość tworzenia list zakupów, które możesz udostępnić rodzinie. Oszczędzacie nie tylko pieniądze, ale też czas, dzieląc się błyskawicznie informacją o tym, co trzeba jeszcze kupić. Oprócz tego za pomocą aplikacji skorzystasz z porównywarki cen. Może okazać się, że w pobliskim sklepiku znajdziesz znacznie tańszą kawę niż w supermarkecie, gdzie robisz większe sobotnie zakupy.

Oszczędzanie może być bardzo przyjemne, jeśli znajdziesz na nie dobry patent. Paradoksalnie mając mniej, możesz mieć więcej, bo docenisz każdy, nawet najmniejszy zakup. Aplikacja i sporządzanie comiesięcznych zestawień wydatków pomoże ci w jeszcze mocniejszym trzymaniu twojego portfela w ryzach. Zobaczysz, że to się naprawdę opłaca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE