Reklama

Ile kosztują przesyłki zagraniczne z Kolbuszowej?

Opublikowano:
Autor:

Ile kosztują przesyłki zagraniczne z Kolbuszowej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Większość z nas czasami wysyła paczkę za granicę – czasami nawet niewielką, zaledwie kilkukilogramową. Nie musi się to wiązać z wysokimi cenami i wieloma formalnościami, jak sądzi wiele osób. I choć jeszcze jakiś czas temu nadawanie paczek międzynarodowych rzeczywiście wiązało się z koniecznością wydania kilkuset złotych, dzisiaj nie kosztuje to tak drogo – szczególnie w sytuacji, gdy korzysta się z usług cenionego i sprawdzonego dostawcy. Sprawdźmy, czy przesyłki zagraniczne rzeczywiście muszą być kosztowne i… ile za nie zapłacimy!

Dokąd mogę wysyłać paczki?

Otwartość europejskich granic sprawia, że wysyłka paczki jest tak naprawdę możliwa na terenie całego Starego Kontynentu – i to nie tylko w granicach Unii Europejskiej. Oczywiście zwykle jest tak, że wysyłając paczkę bliżej albo do kraju członkowskiego UE, koszt jej nadania będzie nieco niższy, jednak nie są to bardzo duże kwoty, które mogłyby narazić kogoś na bankructwo. Co więcej – możliwe jest wysyłanie tanich paczek również poza granice naszego kontynentu! Jest to duże udogodnienie i jednocześnie znak naszych czasów – możliwości w zakresie wysyłania paczek powinniśmy mieć bardzo duże, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która jest w stanie nam to zapewnić.

Czy to jest drogie?

Wielu czytelników z całą pewnością będzie zaskoczonych tym, jak niedrogie mogą być przesyłki międzynarodowe. Ich koszt jest oczywiście wyższy niż wysłanie paczki z Kolbuszowej do innego polskiego miasta, jednak nie na tyle, na ile mogłoby się wydawać. Zwykle będzie oscylował on w granicach zaledwie kilkudziesięciu złotych. Sprawdźmy to na przykładzie jednej z firm, zajmujących się pośrednictwem w usługach kurierskich. Firma ta, współpracując z wieloma kurierami, jest w stanie przedstawić klientowi bardzo szeroki zakres możliwości i pozwolić mu na wybór ceny, która będzie mu odpowiadać w stu procentach.

Czy wysyłki paczek za granicę są drogie? Sprawdzimy to na przykładzie paczki o wadze 3 kg i standardowych wymiarach 50x30x30 cm. Korzystając z usług tej firmy, taką paczkę wyślemy do innego miasta w Polsce za nieco ponad 11 zł i dotrze ona do adresata w zaledwie 1 dzień. Jak jest z zagranicą? W przypadku wysyłki paczki do Niemiec, kwota ta wynosi zaledwie około 32 zł i dotrze do odbiorcy po 2 dniach. Idąc nieco dalej i chcąc wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii, musisz liczyć się z kosztem około 44 zł. Oczywiście im dalej, tym drożej – kilkaset złotych zapłacisz jednak w sytuacji, gdy odległość ta jest naprawdę duża albo dany kierunek nie jest najpopularniejszy. Co ciekawe – poza standardowymi kopertami i paczkami, możliwe jest również wysyłanie palet, opon, a nawet przesyłek jeszcze bardziej niestandardowych.

UWAGA! Samo nadanie paczki jest bezproblemowe – można zrobić to za pomocą specjalnego formularza internetowego i w zaledwie kilka minut!

Czy warto?

Jak najbardziej – koszt wysyłki paczki za granicę nie jest wysoki, jednak warto znaleźć odpowiednią firmę, która pozwoli nam wybrać kuriera i tym samym najbardziej odpowiadającą nam cenę oraz warunki współpracy. Otwartość granic sprawia, że przesyłki docierają bardzo szybko – zwykle do 3 dni roboczych!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE