Reklama

Zmarł ks. Mieczysław Wolanin wieloletni proboszcz parafii w Nowej Dębie. Ustalono datę pogrzebu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Parafiia MBKP w Nowej Dębie

Zmarł ks. Mieczysław Wolanin wieloletni proboszcz parafii w Nowej Dębie. Ustalono datę pogrzebu - Zdjęcie główne

Ksiądz Mieczysław Wolanin zmarł w wieku 73 lat. | foto Parafiia MBKP w Nowej Dębie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Nie żyje ksiądz Mieczysław Wolanin. Duchowny był budowniczym kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Zmarł 6 grudnia w wieku 73 lat.

- Odszedł do Pana człowiek wielkiego serca, zaangażowany w sprawy parafii, ale też lokalnego samorządu. Był budowniczym kościoła w os. Dęba, wspierał budowę szkoły w tej części miasta (...) Ks. Mieczysław był obserwatorem naszego życia samorządowego, nie szczędził wsparcia, uwag i motywacji dla naszej działalności

- tak o zmarłym kapłanie mówi Wiesław Ordon, burmistrz Nowe Dęby.

Ksiądz Mieczysław Wolanin urodził się 2 stycznia 1948 roku w Izdebkach. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1972 r. w Miejscu Piastowym.

Był proboszczem w Matysówce

Jako wikariusz posługiwał w Tyczynie (1972-1975) i Chmielowie (1975-1978). Następnie został duszpasterzem akademickim przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie (1978-1985). W tym też czasie, w latach 1978-1982, pełnił tam równocześnie obowiązki wikariusza.

W latach 1982–1985 kierował parafią pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie (Matysówka).

Budowniczy kościoła w Nowej Dębie

Po trzech latach otrzymał zadanie budowy nowej świątyni w Nowej Dębie. Tam spędził dalsze lata życia, gdzie posługiwania do przejścia na emeryturę (1985-2018).

- Świątynia Matki Bożej Królowej Polski została wzniesiona wg projektu prof. Witolda Cęckiewicza i architekta Wojciecha Oktawca, a sprawy konstrukcyjne opracował dr Edward Motak. Została uroczyście poświęcona (konsekrowana) w Roku Wielkiego Jubileuszu 2000-lecia Odkupienia, przez bpa Wacława Świerzawskiego 29 października

- czytamy na stronie nowodębskiej parafii.

Program uroczystości pogrzebowych:

Środa, 8 grudnia
godz. 18 – eksporta do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

Czwartek, 9 grudnia 
godz. 12 – msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy