Reklama

Z czego znana jest Kolbuszowa? Janusz Skowron, artysta mieszkający w USA przedstawia swoje propozycje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z czego znana jest Kolbuszowa? Janusz Skowron, artysta mieszkający w USA przedstawia swoje propozycje - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
PO GODZINACH Z czego znana jest Kolbuszowa? O to pytamy osoby związane z powiatem kolbuszowskim, ale i nie tylko. Swoje typy przedstawia m.in. Janusz Skowron, znany malarz, rysownik i grafik pochodzący z Kolbuszowej a mieszkający od ponad 30 lat w Nowym Jorku.

Z czego znana jest Kolbuszowa? To jedno z pytań, na które internatom odpowiedzi podsuwa Google. My z tym pytaniem zwróciliśmy się do osób związanych z miastem, ale i nie tylko. Zaznaczyliśmy, że podając przykłady, można wziąć pod uwagę miejsca, osoby, wydarzenia itd. 

Janusz Skowron, pochodzący z Kolbuszowej, jest znanym artystą malarzem, rysownikiem i grafikiem, zarówno w  Polsce, jak i przede wszystkim w Nowym Jorku, gdzie od ponad trzydziestu lat mieszka i tworzy.

- W świecie sztuki jest nie tylko uznanym artystą, ale również kuratorem, mecenasem, wielkim popularyzatorem i animatorem wystaw oraz wydarzeń artystycznych dla niezliczonej liczby twórców z Polski i Stanów, środowiska polonijnego w Ameryce oraz reszty świata

- tak opisuje go pracownicy kolbuszowskiej biblioteki.

Z czego, zdaniem Janusza Skowrona, znana jest Kolbuszowa? 

- Przede wszystkim z działalności kulturalnej

- stwierdza nasz rozmówca. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy