reklama
reklama

Ukradł rower, bo o takim marzył. Mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski grozi 5 lat więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Ukradł rower, bo o takim marzył. Mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski grozi 5 lat więzienia - Zdjęcie główne

Mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski odpowie za kradzież roweru. | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACHMieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski odpowie za kradzież roweru o wartości 6 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. 51-latek tłumaczył policjantom, że ukradł rower, bo o takim marzył.
reklama

Na początku miesiąca policjanci z Sędziszowa Małopolskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru, do której doszło w okolicy lokalnej stacji PKP. Zgłaszający twierdził, że zostawił jednoślad na stojaku, a po powrocie z Rzeszowa już go tam nie zastał. Jego wartość oszacował na 6 tysięcy złotych.

Policja szybko ustaliła sprawcę kradzieży - był nim 51-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Mężczyzna przyznał się do winy, wyjaśniając, że zabrał rower, ponieważ o takim marzył i w przyszłości chciał nim jeździć. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower, który został już zwrócony prawowitemu właścicielowi. Za ten wybryk sprawcy grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

reklama

Kradzieże rowerów zdarzają się stosunkowo często. Taka sytuacja miała miejsce w Kolbuszowej w październiku 2023 roku. 36-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowiedział wówczas za kradzież roweru z okolicy dworca PKP. Policjantom tłumaczył, że ukradł jednoślad, bo nie chciało mu się wracać pieszo. Pisaliśmy o tym w artykule: Ukradł rower z dworca PKP w Kolbuszowej, bo nie chciało mu się wracać pieszo. Grozi mu do 5 lat więzienia

Zgodnie z przepisami art. 278 § 1 Kodeksu Karnego, każda osoba, która dokonuje kradzieży, rozumianej jako nieuprawnione zabranie cudzej rzeczy ruchomej z zamiarem jej przywłaszczenia, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Doświadczenie pokazuje, że przedmiotem kradzieży może stać się niemal każdy obiekt. Ustawodawca definiuje takie przedmioty jako rzeczy ruchome, co oznacza wszystko, co nie jest nieruchomością (np. działkami, mieszkaniami, budynkami).

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama