reklama
reklama

5 skutecznych sposobów na kaca po sylwestrze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: iStock

5 skutecznych sposobów na kaca po sylwestrze - Zdjęcie główne

Jak pozbyć się kaca? | foto iStock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACHKac, zwany inaczej "syndromem dnia następnego”, to naturalna reakcja organizmu, który musi przetworzyć spożyty alkohol. Czy można się go szybko pozbyć lub zapobiec?
reklama

Kac, to złe samopoczucie z powodu wcześniej wypitego alkoholu. Do najczęstszych symptomów należą: ból głowy, brak apetytu, wymioty, osłabienie organizmu oraz zawroty głowy. Objawy te, mogą ci towarzyszyć przez cały dzień. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby uśmierzyć dolegliwości po spożyciu nadmiernej ilości trunków.

Najpierw zapobiegaj

Nie czekajmy, aż kac do nas przyjdzie, przygotujmy się na walkę z tym wrogiem znacznie wcześniej. Przed zakrapianą imprezą należy się dobrze najeść, nigdy nie pij na pusty żołądek. Spożywanie tłustych potraw spowolni proces przyswajania alkoholu przez organizm. "Zespół dnia następnego", to inaczej odwodnienie organizmu, dlatego warto podczas picia napojów z procentami, zadbać również o dużą ilość wody. Kolejna zasada mówi o tym, żeby nie mieszać ze sobą trunków. W zapobieganiu pomocna będzie także szklanka tłustego mleka, która spowolni wchłanianie alkoholu do krwi i uchroni żołądek przed podrażnieniami.

reklama

Jak pozbyć się kaca?

  1. Pij dużo wody - oczyści ona twój organizm z toksyn i uzupełni niedobór, to naprawdę najlepsze lekarstwo na kaca.
  2. Zjedz jajka - pomogą zredukować uczucie kaca, ponieważ zawierają cysteinę, która z kolei zwalcza toksyny po alkoholu.
  3. Weź kąpiel - poczujesz się zdecydowanie lepiej. Skóra zacznie inaczej oddychać, a przez to korzystniej będzie uwalniała toksyny z organizmu,
  4. Wyśpij się - sen to wybawienie w obliczu kaca, tym bardziej że dajesz organizmowi się zregenerować w spokoju.
  5. Zjedz ciemny chleb z dżemem, miodem lub makaron - uzupełnisz w ten sposób poziom cukru.
    Polacy w 2020 r. na trunki przeznaczyli kwoty aż o 7% większe w stosunku do lat ubiegłych. Wydaliśmy na alkohol ponad 39 mld zł. Według danych BIG to aż jedna trzecia wszystkich wydatków na artykuły spożywcze. Najchętniej spożywane przez Polaków alkohole to piwo, wódka, wino stołowe oraz whisky.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama