Reklama

Weekend w powiecie kolbuszowskim. Koncert Stanisława Karpiel-Bułecka w Raniżowie i koncert dla Oliwki Kret

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Weekend w powiecie kolbuszowskim. Koncert Stanisława Karpiel-Bułecka w Raniżowie i koncert dla Oliwki Kret - Zdjęcie główne

W powiecie kolbuszowskim odbędą się dwa duże koncerty. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KULTURA Już w ten weekend na mieszkańców powiatu kolbuszowskiego czekają dwie duże imprezy. W Raniżowie zagra Stanisław Karpiel-Bułecka, a w Mechowcu odbędzie się koncert dla Oliwki Kret z Kolbuszowej.

Parafia w Raniżowie po raz kolejny zachęca do wspólnego kolędowania. W ubiegłym roku w kościele odbył się koncert Małej Armii Janosika. W tym roku również w świątyni rozbrzmią góralskie melodie. W trzecią sobotę stycznia (21 stycznia), o godz. 17 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek na góralską nutę. 

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Raniżowie usłyszymy Stanisława Karpiela-Bułeckę i Szymona Chyc-Magdzinę oraz podhalańskich muzyków.

- Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko parafian. Wszystkich, którzy się tylko zmieszczą w naszej świątyni

- mówi ks. Bogdan Piekut, proboszcz raniżowskiej parafii.

Natomiast w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 16 odbędzie się koncert w bibliotece w Mechowcu. Podczas koncertu zagrają m.in. Dziecięca Schola i Chór Parafialny z Trzęsówki, KGW "Prymule", KGW "Porębianka", Kapela Dzikowianie i muzykujący przyjaciele. Organizatorki, czyli Prymule dla każdego przygotowały smaczny "prymulowy" żurek.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek na operację Oliwki Kret z Kolbuszowej. To nie pierwsza taka akcja w Mechowcu. Koło gospodyń w zeszłym roku zorganizowało kiermasz wielkanocny, na którym można było kupić przeróżne ozdoby świąteczne, a cały dochód ze sprzedaży został przekazany dla Oliwki.

Oliwia to jedna z bliźniaczek, a zarazem skrajny wcześniak, urodzony w 26 tygodniu ciąży. Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię usuniętą laserowo. Przez pierwsze dwa miesiące swego życia była podłączona pod respirator. Dwukrotne próby przejścia na własny oddech, powodowały zapaści. Na szczęście dzielna dziewczynka przezwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia.

Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-skroniowej. Po kilkunastu konsultacjach u różnych neurologów, którzy wprowadzali coraz to inne leki, które niestety nie przynosiły pozytywnych rezultatów leczenia, rodzice postanowiliśmy szukać pomocy za granicą Polski.

Po dwuletnim zbieraniu pieniędzy, dzięki hojności darczyńców, którzy wsparli rodzinę w zbiórkach, przekazali darowizny, a także 1 procent podatku, udało nam się  zrobić badanie EEG –wideo-monitoring w SchonKlinik w Niemczech. - Po tej diagnostyce mamy  już pewność, że  Oliwka musi mieć operację, po to, aby żyła bez napadów epilepsji, mogła odstawić leki, bezpiecznie spędzać czas z rówieśnikami w szkole i poza nią. Również w miarę swoich możliwości wyrównywać problemy poznawcze wynikające z powodu choroby - mówią rodzice dziecka. 

Operacja polegałaby na wycięciu  części kory mózgowej oraz uszkodzonego  narządu hippocampusscleroze po lewej stronie skroni. Jest tam umiejscowione ognisko padaczki. Taka operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. Cena  operacji to około 40 tys. euro, czyli około 180 tys. zł. Niestety koszty zabiegu przekraczają zdecydowanie możliwości państwa Kretów, dlatego 1,5 proc. podatku, jak i dobrowolne wpłaty na subkonto Oliwki są dla nich bardzo ważne i cenne.

Możesz przekazać procent podatku na Oliwkę Kret

W formularzu PIT wpisz numer:

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:

39214 Kret Oliwia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki, jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:

39214 Kret Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy