Reklama

Wakacje z trąbką

Opublikowano:
Autor:

Wakacje z trąbką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Ponad 60 uczniów szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia oraz studenci akademii muzycznych z całej Polski, ale też z Ukrainy, Białorusi i Rosji, wzięło udział w warsztatach „Letniej Akademii Trąbki”. Zajęcia od 4 do 10 lipca odbywały się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej.

To już czwarta edycja tego wydarzenia, które za każdym razem przyciąga do Kolbuszowej nie tylko spragnionych wiedzy uczniów, ale przede wszystkim wybitnych wykładowców. – Co roku skład profesorski jest inny, chociaż są i tacy muzycy, którzy są z nami od samego początku. Taką postacią jest pan Paul Archibald z Londynu. Jest też z nami pan Volodymyr Puskarev z Moskwy, ale i wykładowcy z Polski: pan Wacław Mulak z Akademii Muzycznej w Krakowie, Michał Tyrański, który na co dzień nie prowadzi zajęć w szkołach, ponieważ jest muzykiem orkiestrowym, ale rewelacyjnie sprawdza się podczas kursów – wyjaśnia Aleksandra Niezgoda, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej i zaznacza: - W tym roku będziemy mieć jeszcze jedną taką naprawdę znaczącą postać w osobie Guy Touvron, profesora z Konserwatorium w Paryżu. Oprócz tego, że będzie robił wykłady dla naszych słuchaczy, to jeszcze zagra koncert.

Więcej w Korso nr 28/13.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE