Reklama

Szkoła ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu świętowała Dzień Patrona. Akademia z aniołkami i diabełkami oraz droga krzyżowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Zespół Szkół im. ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu świętował dzisiaj (piątek, 17 marca) Dzień Patrona. Na uroczystej akademii wystąpili trzecioklasiści w roli diabełków i aniołków. Na zewnątrz miało miejsce złożenie kwiatów pod pomnikiem i droga krzyżowa w wykonaniu uczniów.

Począwszy od roku 2002 w szkole im. ks. Stanisława Sudoła w Dzikowcu obchodzony jest Dzień Patrona między 16 a 19 marca - czyli dniem urodzin i dniem śmierci prałata. Nie inaczej było tego roku. Uroczysta akademia z tej okazji miała miejsce dzisiaj, 17 marca.

Trzecioklasiści pod okiem nauczycieli przygotowali przedstawienie. W rolach głównych wystąpiły aniołki i diabełki. Najmłodsi włożyli wiele czasu i serca do przygotowania przedstawienia. Przyznali to, doceniając ich występ nauczyciele.

Ci przyznali, że mimo wielu trudności m.in. grypy, która dotknęła połowę klasy na chwilę przed wydarzeniem, dali radę i zdążyli świetnie się przygotować. , która miała miejsce na kilka tygodni przed tym dniem. - Ja ich muszę docenić. Potrafią "zbujować", ale i się zmobilizować - mówiła z uśmiechem pedagog w rozmowie z nami.

Warto nadmienić, że po raz pierwszy od 21 lat przedstawienie przygotowały klasy najmłodsze. Nauczycielka zauważa, że zawsze akademia przygotowywana była przez gimnazjalistów. Sama szkoła liczy 152 uczniów. Niedługo po akademii na zewnątrz delegacja szkoły oraz urzędu gminy złożyła kwiaty przy pomniku patrona. Na końcu miała miejsce krótka droga krzyżowa w wykonaniu uczniów.

Trzecioklasistów, którzy zagrali główne role w przedstawieniu, zapytaliśmy o to, kim był ich patron, ks. Stanisław Sudoł. - Sługą bożym, księdzem, dobrym człowiekiem, pomagał ludziom, troszczył się o wszystkich, był pszczelarzem - usłyszeliśmy od uczniów. Jakich natomiast cech prałata młodzi chcieliby się nauczyć? - Dobroci, pomocy innym, cierpliwości, wytrwałości, pszczelarstwa - padały głosy na sali.

W tym roku przypada 128. rocznica urodzin księdza Sudoła i 42. rocznica śmierci. Patron pochodził z rodziny chłopskiej z okolic Raniżowa. Był celującym uczniem i wspaniałym księdzem, oddanym bez reszty Bogu i ludziom, wśród których przyszło mu pełnić służbę kapłańską.

- Jest dla nas niedościgłym wzorem skromności, życzliwości dla ludzi, umiłowania przyrody, swej ziemi rodzinnej, wierności zasadom wiary chrześcijańskiej oraz poświecenia się służbie Bogu i ludziom

- mówią o swoim patronie przedstawiciele szkoły.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy