Reklama

Parking przy cmentarzu w Dzikowcu na horyzoncie. Teren przygotowany, niebawem ma ruszyć przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk - zdjęcie poglądowe.

Parking przy cmentarzu w Dzikowcu na horyzoncie. Teren przygotowany, niebawem ma ruszyć przetarg - Zdjęcie główne

Cmentarz w Dzikowcu niedługo powiększy się o parking. O tę inwestycję wielokrotnie zabiegali mieszkańcy. | foto K. Ząbczyk - zdjęcie poglądowe.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Teren pod budowę długo wyczekiwanego parkingu przy cmentarzu w Dzikowcu został już odpowiednio przygotowany. Niedługo ma zostać ogłoszony przetarg.

- To jedyny cmentarz, który nie ma jednego metra, żeby można było postawić samochód - mówił kilka miesięcy temu radny Eugeniusz Panek.

Temat braku miejsc postojowych został poruszony na jednej z grudniowych sesji w 2022 roku. Od tamtej pory poczyniono kilka prac, aby przygotować teren pod ich budowę.

13 arów parkingu

Zanim zaczęto przygotowania terenu gmina musiała dokonać zamiany działek. To był pierwszy i niezbędny krok. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych została jednogłośnie przegłosowana przez radnych na posiedzeniu 30 grudnia.

- Takie działanie pozwoli na to, by mieszkańcy, którzy przyjeżdżają na cmentarz, mogli spokojnie postawić swoje samochody - mówił na grudniowej sesji wójt Józef Tęcza i dodał:

- Wszyscy dobrze wiemy, że zawsze przy dużych uroczystościach jest problem z parkowaniem. Kierowcy stają po jednej stronie drogi, na chodniku, szukają miejsca, aby swój samochód jak najbliżej postawić i niestety nie dla każdego starcza miejsca.

Parking ma mieć ponad 13 arów i powierzchniowo ma być podobny do tego wybudowanego w Spiach. Będzie on zlokalizowany na działce obok skrzyżowania ul. Sportowej z ul. Szkolną. 

Teren gotowy

Kolejnym etapem była wycena działek przez rzeczoznawcę i formalna ich zamiana. Udało nam się ustalić, że aktualnie teren został przygotowany pod budowę parkingu.

- Parking nie powstał jeszcze. Działki są kupione, wykarczowane i przygotowane do utwardzenia. Prawdopodobnie parking powstanie w tym roku

- poinformował w rozmowie z nami Eugeniusz Panek, przewodniczący Rady Gminy Dzikowiec.

Postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy, który zajmie się realizacją tego zadania, ma zostać ogłoszony najpewniej na wiosnę.

Marzenie mieszkańców

O budowę parkingu niejednokrotnie wnioskowali mieszkańcy Dzikowca i okolicznych miejscowości. Wielokrotnie temat ten był poruszany również przez radnych.

- Myślę, że to bardzo dobry projekt, ponieważ jest to jedyny cmentarz, który nie ma jednego metra, żeby można było postawić samochód. Jeśli ktoś miał okazję być w Dzikowcu na pogrzebie, to wie, jak to wygląda

- podkreślał na grudniowej komisji Eugeniusz Panek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy