Reklama

Setki obrazów i dziesiątki oglądających na wernisażu pleneru malarskiego w Kolbuszowej. To była już 20. edycja [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do Kolbuszowej wrócił Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski. Wykonane prace zarówno doświadczonych artystów, jak i dzieci, można było oglądać w sobotę (9 lipca) w Galerii G-2 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

- Od samego początku, czyli od 2001 roku, jestem w to zaangażowany - tak o organizacji plenerów malarskich w Kolbuszowej mówił Maksymilian Starzec, malarz z Kolbuszowej.

- Wtedy to, po dyskusji z ówczesnym dyrektorem Mirosławem Kaczmarczykiem i Jerzym Sitko, wypuściliśmy się na wody plenerowe. Uznaliśmy, że czegoś takiego brakuje nie tylko w szkole, ale i w okolicy. Dzieci nie miały kontaktu ze sztuką. Nie każdy jeździł z rodzicami do galerii czy do muzeum.

Od słowa do słowa i takie plenery powstały. Ten pomysł zaakceptował ówczesny burmistrz Zbigniew Chmielowiec. Spodobało mu się to, co chcieliśmy zrobić. 

- dodał. 

Plenery bardzo dobrze przyjęły się w Kolbuszowej. Dzieci miały kontakt z prawdziwymi artystami. Były one organizowane nieprzerwanie aż do wybuchu pandemii koronawirusa. 

Po kilku latach przerwy artyści z różnych części kraju, ale i świata, wrócili do Kolbuszowej. Stworzone przez nich dzieła, a także dzieci i młodzieży, również biorących udział w tym przedsięwzięciu, można było oglądać dzisiaj w galerii kolbuszowskiej "Dwójki". 

Więcej o samym plenerze, w rozmowie z Maksymilianem Starcem, już niebawem w Korso. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy