Reklama

Pierwsza Komunia Święta ponad setki dzieci z kolbuszowskich parafii. Zobacz nasze najpiękniejsze zdjęcia z tych uroczystości

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 14:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Początkiem maja Pierwsze Komunie Święte odbyły się w dwóch kolbuszowskich parafiach. Do sakramentu Eucharystii przystąpiło ponad 100 dzieci. Zarówno dla nich, jak i ich rodziców i bliskich, było to bardzo ważne wydarzenie.

W niedzielę (1 maja) uroczystości rozpoczęły się o godz. 12 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Przed wejściem do świątyni kapłan powitał dzieci ubrane w białe stroje. Następnie ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej parafii, pokropił przybyłych na nabożeństwo wodą święconą. Kolejnym punktem było błogosławieństwo dzieci przez rodziców.

Po uroczystym wejściu do kościoła odprawione zostało nabożeństwo, podczas którego dzieci pierwszy raz przystąpiły do komunii świętej. Więcej zdjęć z uroczystości znajdziesz w naszej galerii: Pierwsza Komunia Święta w kolbuszowskiej kolegiacie [ZDJĘCIA]

W kolejnych dniach dzieci będą przeżywały tzw. biały tydzień. - Msze święte z kazaniem dla nich codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18 z wyjątkiem wtorku, a więc święta NMP królowej Polski - informuje kolbuszowska kolegiata. W sobotę dzieci komunijne wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z kolei we wtorek (3 maja) o godz. 11 rozpoczęła się uroczysta msza święta w kościele pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej, podczas której dzieci z klas III, przystąpiły pierwszy raz do Eucharystii. Młodych parafia, i ich najbliższych, przywitał ks. Jan Pępek, proboszcz parafii. Więcej zdjęć w galerii: Pierwsza Komunia Święta w kościele Brata Alberta w Kolbuszowej [ZDJĘCIA].

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy