Reklama

Pierwsza Komunia Święta w kolbuszowskiej kolegiacie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA W niedzielę (1 maja) ponad 50 dzieci przystąpiło pierwszy raz do Eucharystii. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Wraz z pierwszym dniem maja, ruszył sezon komunijny. Po trwających kilka miesięczny przygotowaniach po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii przystąpiła grupa ponad 50 dzieci z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. 

Uroczystość, tradycyjnie, rozpoczęła się przed wejściem do świątyni. Tam kapłan powitał dzieci w białych stronach. Następnie ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej parafii, pokropił przybyłych na nabożeństwo wodą święconą. Kolejnym punktem było błogosławieństwo dzieci przez rodziców.

Po uroczystym wejściu do kościoła odprawione zostało nabożeństwo, podczas którego dzieci pierwszy raz przystąpiły do komunii świętej. 

W kolejnych dniach dzieci będą przeżywały tzw. biały tydzień. - Msze święte z kazaniem dla nich codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18 z wyjątkiem wtorku, a więc święta NMP królowej Polski - informuje kolbuszowska kolegiata. W sobotę dzieci komunijne wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z kolei we wtorek (3 maja), pierwszy raz do sakramentu Eucharystii przystąpią dzieci z Parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Uroczyste nabożeństwo rozpocznie się o godzinie. 11. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy