Reklama

Pierwsza Komunia Święta w kościele Brata Alberta w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (3 maja) o godz. 11 odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której dzieci z klas III, przystąpiły pierwszy raz do Komunii Świętej. Zobacz naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu młodych ludzi. We wtorek (3 maja) dzieci przyjęły sakrament w parafii Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej. 

W tym wyjątkowym dniu Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.


Dzieci w pięknych komunijnych strojach spotkały się przed kościołem, aby po uroczystym wejściu do kościoła odprawione zostało nabożeństwo, podczas którego dzieci pierwszy raz przystąpiły do komunii świętej. 

 

Przed wejściem do świątyni rodzice pobłogosławili swoje dzieci. Mamy wypowiadały słowa: Ukochane dziecko! Na chrzcie świętym już stałeś się dzieckiem Bożym. Dziś Chrystus Pan zamieszka w Tobie jak w żywej świątyni. Niech radość tego dnia opromieni całe Twoje życie. Maryja, Matka Jezusa, niech strzeże w Tobie Pana Jezusa. I ja również, jak i Twój Tatuś - błogosławię Ci z całego serca, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Ojcowie zaś mówili: Ukochany synu (ukochana córko)!

Najpiękniejszy dzień w Twoim i w naszym rodzinnym życiu - dziś przyjmujesz Chrystusa Pana do Twego serca. Strzeż Twego Skarbu przez całe Twe życie. Niech Bóg Wszechmogący wspiera Cię swą łaską w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

- W niedzielę (8 maja) na Mszy Świętej o godz. 12, dzieci z klas IV, będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Na tę Mszę Świętą zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami - czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy