Reklama

Pary z gminy Kolbuszowa odznaczono medalami

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Pół wieku temu przyrzekali przed urzędnikiem, że zrobią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Później ślubowali sobie miłość i wierność przed Bogiem. W tym roku, za dotrzymanie danego słowa, zostali odznaczeni medalami przez Prezydenta RP.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w poniedziałek (17 października) w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu przy stadionie w Kolbuszowej. W tym tak ważnym dla jubilatów wydarzeniu uczestniczyli również ich najbliżsi.

Przy takiej uroczystości nie można było nie zapytać jubilatów o receptę na dotrwanie w jednym związku pół wieku. Państwo Głazowie z Kolbuszowej poznali się na Śląsku, w Gliwicach. - To było na imieninach kolegi – wspomina pani Izabela. Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia. Dopiero przy drugim spotkaniu, na barbórkowej imprezie w Chorzowie, pan Bronisław poprosił swoją przyszłą żonę do tańca. Później był ślub cywilny na Śląsku i kościelny w Kolbuszowej. Na świat przyszła dwójka ich synów. I tak są już ze sobą od ponad 50 lat. Jaka jest, ich zdaniem, recepta na udane małżeństwo? - Trudno to jednoznacznie określić – przyznaje pani Izabela. - Na pewno nie trzeba być upartym. Nie mieć zawsze racji. Trzeba czasem odpuszczać i nie zauważać różnych rzeczy, które się nie podobają – wylicza. Z kolei pan Bronisław podkreśla, że ważne jest to, aby charaktery przyszłych małżonków się zgadzały – Nie można samemu żyć. We dwójkę jest lepiej – dodaje nasz rozmówca (...)

Więcej w wydaniu papierowym

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali

Anna i Mieczysław Dworakowie z Widełki

Helena i Stanisław Filipowiczowie z Kupna

Izabela i Bronisław Głazowie z Kolbuszowej

Krystyna i Stanisław Jadachowie z Zarębek

Maria i Jan Jaroszowie z Widełki

Joanna i Marian Kukulscy z Widełki

Stanisława i Stanisław Markowie z Kupna

Helena i Józef Michałkowie z Kłapówki

Danuta i Jan Rakowie z Kolbuszowej Górnej

Genowefa i Jan Rakowie z Kolbuszowej Górnej

Krystyna i Stanisław Stąpor z Kolbuszowej

Katarzyna i Roman Woźniakowie z Widełki

 

Jubileusz 60-lecia małżeństwa świętowali

Helena i Michał Cisłowie ze Świerczowa

Janina i Franciszek Ciszkowie z Kolbuszowej Dolnej

Aniela i Jan Lenartowie z Kolbuszowej

Bronisława i Jan Szadkowscy z Kolbuszowej

Stefania i Józef Wilkowie z Domatkowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE