Reklama

Reklama

Naukobus w Mechowcu. Dzieci są zachwycone [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 22 listopada 2019 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA 20 eksponatów i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Mechowca.

W czwartek i piątek, 21 i 22 listopada, Naukobus gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Mechowcu. Wystawa udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. 
Uczniowie mogli doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Mogli też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu.
20 eksponatów daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę - edukatorzy pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.
Zajęcia odbywały się w bibliotece w Mechowcu i przeznaczone były dla wszystkich rządnych wiedzy dzieci i dorosłych.  

- Wystawę obejrzało około 250 uczniów,  w tym spoza szkoły około 210 uczniów w wieku od 7 do 15 lat. Byli to uczniowie szkół z gminy Dzikowiec, z Dzikowca, Lipnicy, Kopci, Wilczej Woli i Spi - informuje Czesława Kubiś, dyrektor szkoły w Mechowcu. 

Wystawę zwiedzały również osoby prywatne z rodzinami. - Spośród piętnastu stacji badawczych największym zainteresowaniem cieszyły się: Kula plazmowa ze względu na spektakularne wyładowania elektryczne, Najszybsza zjeżdżalnia, Wirujące krzesło oraz Łamigłówki. Dobrze sprawdzały się doświadczenia dotyczące fali dźwiękowej, a także ruchome obrazy - wymienia dyrektorka.                                      

Uczniów klasy siódmej zaciekawił także model człowieka do składania. - Uczniowie stwierdzili, że podobały im się efekty słuchowe, a szczególnie doświadczenie złudzeń optycznych. Ocenili wystawę jako inspirującą, ciekawą, dostarczającą wrażeń, była dla nich nowością. Uczniowie docenili interaktywność doświadczeń, uznali wystawę za pouczającą, a przede wszystkim „fajną” - dodaje szefowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mechowcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Aninim

    Młodzi naukowcy xD Ha ha ha zwłaszcza z Kolbuszowej

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Ja

    Powinno być żądnych wiedzy a nie "rządnych wiedzy"