Reklama

Małą obwodnicą Kolbuszowej i Weryni pojedziemy w sierpniu tego roku |ZDJĘCIA Z PLACU BUDOWY|

Opublikowano: pt, 8 mar 2019 20:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Trwają intensywne prace na budowie nowej drogi wojewódzkiej. Powstaje duży wiadukt nad torowiskiem oraz już niebawem firma ma zacząć wylewać asfalt.

Konsorcjum firm, które zajmuje się powstaniem obwodnicy, ma aktualnie dostęp do całej długości trasy. Jeden z mieszkańców skutecznie blokował dostęp do części trasy poprzez wybudowanie budynku. 

Trasa utwardzona

Prace posuwają się do przodu. Od Weryni (Kolonia), aż do drogi wojewódzkiej nr 875 w Dzikowcu, trasa jest całkowicie utwardzona i gotowa pod wylewanie asfaltu.

Od Zarębek, gdzie ma powstać rondo, w stronę Kolbuszowej trwają intensywne prace. Inwestor, po tym jak mieszkaniec Kolbuszowej Dolnej opuścił swoje działki, a jego dom został wyburzony, ma dostęp do całego terenu, gdzie trwa remont.

Jak mówi Krzysztof Czech, dyrektor kontraktu, jest on zadowolony z przebiegu prac.

- Teraz będziemy ściągać wierzchnią warstwę gleby, na tym terenie, gdzie nie mieliśmy dostępu, wykonaliśmy nasypy, budujemy wiadukt nad torowiskiem, wkrótce będziemy chcieli lać asfalt - wymienia przedstawiciel firmy budowlanej. Jak dodaje, wiadukt jest na tyle duży, aby w przyszłości pomieścić nawet podwójne torowisko.

Przebieg trasy

Mała obwodnica Kolbuszowej i Weryni ma mieć długość 6,5 km. Od strony Kolbuszowej rozpoczynać się ma na rondzie na ul. Tarnobrzeskiej. Biec ma w głąb pól Kolbuszowej i Kolbuszowej Dolnej. Nad torami ma powstać wiadukt, następnie w Zarębkach znajdować ma się rondo, ponieważ obwodnica przetnie drogę powiatową. Kolejną ważną budową ma być kładka dla dzikich zwierząt w Weryni. Ma ona powstać nad rzeką i znajdować się pod drogą.

Krzysztof Czech informuje także o skrzyżowaniu w Weryni. - Obwodnica skrzyżuje się z drogą gminną i pobiegnie dalej do Dzikowca - dodaje.

W Dzikowcu droga złączy się z drogą wojewódzką. Co ważne, nastąpi tam zmiana pierwszeństwa ruchu. Po otwarciu małej obwodnicy będzie ona drogą główną. - Zakładamy, że starą wojewódzką już mało kto będzie jeździł, dlatego zmieniamy pierwszeństwo - tłumaczy dyrektor kontraktu.

Więcej w aktualnym Korso 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -2

  Ziza

  Pięknie widać jak pracownicy na wysokości nie korzystają z środków ochrony przed upadkiem.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -4

  Gal

  Na cholerę ta droga idioci

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

   Galka

   Oho, ktoś tu utknął mentalnie 30 lat temu