Reklama

Kolędowanie z Kolbuszowskim Kołem Kobiet podczas noworocznego spotkania w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA W sobotni wieczór (7 stycznia) w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, rozbrzmiały kolędy. Te mniej, jak i bardziej znane, śpiewali uczestnicy noworocznego spotkania, które zorganizowało Kolbuszowskie Koło Kobiet i Osiedle nr 1 w Kolbuszowej.

Od 10 lat w mieście nad Nilem działa Kolbuszowskie Koło Kobiet. Obecnie liczy ono około 30 osób. Jego przewodniczącą jest Maria Warzocha, a jednym z założycieli Grzegorz Romaniuk, szef Zarządu Osiedla nr 1 w Kolbuszowej. 

- Spotkaliśmy się dzisiaj, aby wspólnie pokolędować. Oprawę muzyczną wykona nam Andrzej Sondej. Pośpiewamy stare i nowe kolędy oraz pastorałki. Będziemy też mówić o tradycji i karnawale

- powiedziała nam tuż przed rozpoczęciem spotkania Maria Warzocha. 

Rozpoczynając sobotnie wydarzenie, Grzegorz Romaniuk zaapelował, aby 6 stycznia 2024 roku zorganizować w Kolbuszowej Orszak Trzech Króli.

- Myślę, że jest to wydarzenie, którego nasze społeczeństwo oczekuje

- stwierdził przewodniczący Romaniuk.

- W organizację tego przedsięwzięcia na pewno włączyłyby się zarządy osiedli mieszkaniowych, koło kobiet, nasza spółka komunalna, obie parafie, czy organizacje charytatywne 

- wyliczał dalej, dodając, że orszak byłby ważnym wydarzeniem w Kolbuszowej, którego obecnie brakuje.

Ta propozycja została przyjęta brawami. 

Chwilę później uczestnicy sobotniego spotkania usłyszeli od Janiny Olszowy, znawczyni kuchni lasowiackiej, o tym, jak m.in. w naszym regionie wyglądał karnawał, zwany zapustami, i jak w jego trakcie bawiły się osoby o różnym statusie społecznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy