reklama

Egzamin ósmoklasistów 2023 z języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA We wtorek (23 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Na chwilę przed jego rozpoczęciem odwiedziliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.
reklama

Dzisiaj (23 maja) rozpoczął się egzamin ósmoklasisty 2023. Tego roku w kolbuszowskiej "dwójce" przystąpiło do testu łącznie 81 uczniów. Dziś uczniowie z całej Polski mierzyli się z językiem polskim. 

Jerzy Sitko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Kolbuszowej, zaznaczył że jest spokojny o swoich podopiecznych.

- Są bardzo dobrze przygotowani do egzaminów,. nasza szkoła może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w naucę, a uczniowie osiągają duże sukcesy. Jestem spokojny o naszych wychowanków

- mówił dyrektor szkoły. 

Egzaminy rozpoczynają się codziennie o godzinie 9 rano. Na rozwiązanie arkusza z każdym dniem będzie coraz mniej czasu. Test z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut. Inna procedura czasowa dotyczy uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W zależności od rodzaju wydanego im orzeczenia, dokładka czasu może maksymalnie wynosić:

w przypadku języka polskiego - 60 min

  • matematyki - 50 min
  • języka obcego - 45 min
  • dodatkowe 90 minut na rozwiązanie arkusza z języka polskiego mogą otrzymać specjalni uczniowie z Ukrainy
     

W środę odbędzie się egzamin z matematyki. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w arkuszu znajdzie się od 19 do 23 zadań. Za poprawne rozwiązanie wszystkich będzie można uzyskać maksymalnie 25 punktów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają natomiast trzy dni później.

Egzaminu ósmoklasisty 2023 nie można nie zdać, ponieważ nie ma progu zdawalności. Trzeba jednak zrobić wszystko, aby uzyskać najlepszy wynik. Będzie on, obok ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, kryterium branym pod uwagę przy rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych.

Trzeba pamiętać, że do szkół średnich w nadchodzącym roku szkolnym chętnych będzie znacznie więcej. W rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 będzie się ubiegać kolejne półtora rocznika młodzieży. To pokłosie reformy likwidującej gimnazja i przywracającej ośmioletnie szkoły podstawowe.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama