reklama
reklama

Niestandardowa lekcja historii w Trześni. Zobacz jak poradzili sobie uczniowie z gminy Niwiska [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJAW piątek (2 czerwca) w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Trześni (gmina Niwiska), odbyły się warsztaty historyczne, które miały na celu zainteresowanie uczniów materialnymi źródłami historycznymi pozyskiwanymi w wyniku poszukiwań archeologicznych. Organizacja warsztatów oraz wsparcie instytucji zewnętrznych przyczyniły się do pełnego sukcesu tego przedsięwzięcia.
reklama

Piątkowy dzień uczniowie ze szkoły w Trześni zapamiętają na długo. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją zgromadzonych w szkole zabytków historycznych oraz pogadanką na temat zagrożeń, jakie mogą wynikać z przypadkowego znalezienia pozostałości z okresu II wojny światowej, zwłaszcza przez dzieci. Następnie uczniowie zostali podzieleni na małe grupy, w których towarzyszyli im członkowie Stowarzyszenia Historycznego PERKUN z Trześni.

- Podczas praktycznych zajęć terenowych, przy użyciu detektorów metali, uczniowie poszukiwali ukrytych i zamaskowanych zabytków militarnych. Przez dwie godziny trwania "poszukiwań" uczniowie, niezależnie od wieku, cieszyli się ogromną satysfakcją. Oprócz zabytków militarnych specjalnie ukrytych na potrzeby zajęć uczniowie natrafili również na monety z okresu PRL, które mogli zabrać jako pamiątkę spotkania

reklama

- mówi w rozmowie z Korso Krzysztof Surowiec, dyrektor SP w Trześni. 

Plenerowe zajęcia edukacyjne stanowiły doskonałe uzupełnienie obchodów Dnia Dziecka i Święta Szkoły. - Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy społecznie wsparli te działania, dostarczając uczniom wielu radości i satysfakcji. Dzięki ich zaangażowaniu warsztaty historyczne stały się niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów - dodaje szef placówki.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z wojewódzkim konserwatorem zabytków, reprezentowanym przez archeologa Jakuba Pałysa. Obecni byli także przedstawiciele Parku Historycznego w Bliźnie. Mariusz Augustyn, specjalista ds. zabytków, zapewniał nadzór nad przeprowadzanymi pracami. Wsparcie udzieliła również Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama