Reklama

Kolbuszowa. ROD Prefabet stawiany jako wzór do naśladowania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ROD Prefabet

Kolbuszowa. ROD Prefabet stawiany jako wzór do naśladowania - Zdjęcie główne

Projekt pn. „Organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno – wychowawczo – wypoczynkowych w zakresie ekologii”, współfinansowany z pieniędzy gminy Kolbuszowa. | foto ROD Prefabet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Rodzinny Ogród Działkowy "Prefabet" w Kolbuszowej od pięciu lat realizuje projekt pn. „Organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno - wychowawczo - wypoczynkowych w zakresie ekologii". Jak wyglądają takie spotkania?

- Projekt odbił się szerokim echem nie tylko lokalnie, ale i w całym kraju. Często jest stawiany jako wzór do naśladowania dla innych ogrodów działkowych w Polsce, o czym świadczą liczne publikacje w prasie ogrodowej i na stronie internetowej Polskiego Związku Działkowców

- zauważa Andrzej Chmielowsk, prezes ROD „Prefabet".

Ogród odwiedzają przedszkolaki z Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej, Jagodnika czy Cmolasu oraz uczniowie z SP nr 1 w Kolbuszowej i SP w Woli Raniżowskiej. 

Działkowcy chętnie spotykają się z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, aby przekazać im tajniki ogrodnictwa i zaszczepić w nich ogrodową pasję.

Odbywają się tam m.in. zielone lekcje, w których trakcie odwiedzający poznają uprawiane rośliny oraz pożyteczne owady, ptaki i rośliny chronione. Ponadto, na przygotowanych przez działkowców grządkach, dzieci i osoby niepełnosprawne wykonują najprostsze prace ogrodnicze: wysiewają nasiona, oznaczają grządki, w maju sadzą rozsadę roślin ciepłolubnych, pielą i podlewają uprawy. Następne grupy zbierają plony i robią przetwory oraz suszą zioła.

- Po pracach ogrodniczych dzieci bawią się na placu zabaw. Do wyboru mają gry i zabawy ruchowe: badminton, dwa ognie, berek, hula-hop, frisbee. Najbardziej zmęczeni odpoczywają na huśtawkach lub w piaskownicy, a potem wszyscy uczestnicy wspólnie spożywają posiłek

- dodaje z kolei Jadwiga Brzozowska z Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie.

Gdy sezon się kończy. Jesienią wszystkie grupy spotykają się na święcie pieczonego ziemniaka i wspólnie degustują przygotowane w sezonie przetwory.

Fot. Google Maps

ROD Prefabet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy