Reklama

Dłużnicy rekordziści z powiatu kolbuszowskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 33 miliony złotych wynoszą długi mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Rekordzista ma do oddania ponad 1,5 mln zł. Milionowe zaległości do spłacenia mają także kolbuszowskie firmy. Ile ich jest?

Takie dane znajdziemy w  Krajowym Rejestrze Dłużników. Jest to baza Biura Informacji Gospodarczej (BIG), która zawiera dane o zaległościach finansowych konsumentów i przedsiębiorców. 


ZOBACZ TAKŻE: Kolbuszowa Górna. Śmierć przy drodze

- Do BIG InfoMonitor trafiają informacje dotyczące przeterminowanych płatności takich np. jak: rachunki za telefon, czynsz oraz media, alimenty, kary za jazdę bez ważnego biletu, zaległości orzeczone przez sąd, wierzytelności windykowane, kontrakty B2B

- wyliczają przedstawiciele BIG i dodają:

- Są to zarówno informacje negatywne o opóźnieniach przekraczających 30 dni, jak i pozytywne, czyli o zobowiązaniach spłacanych terminowo. 

Zaległości liczne w milionach

Na koniec 2020 roku na liście dłużników widniały nazwiska ponad 85 tys. mieszkańców Podkarpacia. Ich zaległości wynoszą w sumie ponad 2,1 mld zł. Wśród nich było 1574 mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. W styczniu ta liczba już wzrosła. 

Rekordzista z naszego powiatu ma do spłacenia blisko 1,6 mln zł. To mężczyzna w wieku 60 lat. Łącznie zadłużenie mieszkańców powiatu kolbuszowskiego na koniec minionego roku wynosiło 33,7 mln zł. 

Przedsiębiorcy pod kreską 

Problemy ze spłatą zobowiązań mają również przedsiębiorstwa. Sytuacja nie jest ciekawa m.in. ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Wiele firm upada. Przedsiębiorcy tracą klientów, przez co ich dochody znacznie spadają. 

W Krajowym Rejestrze Dłużników (dane na 31.12.2020 r.) znalazło się 9456 firm z Podkarpacia, które łącznie mają zaległości na 1 167 621 614 zł. Średnio każda z nich ma do oddania 123 480 zł. Wśród nich jest 158 podmiotów gospodarczych z powiatu kolbuszowskiego z zaległościami na kwotę 12 505 597 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy