Reklama

Zmarła Walentyna Rybicka, wieloletnia nauczycielka z kolbuszowskiego liceum

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarła Walentyna Rybicka, wieloletnia nauczycielka z kolbuszowskiego liceum  - Zdjęcie główne

Walentyna Rybicka zmarła 15 lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ZMARLI Walentyna Rybicka przez długie lata uczyła w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Zmarła w piątek, 15 lipca. Miała 70 lat.

Walentyna Rybicka od 1976 roku zatrudniona była w ZSG w Ropczycach. W okresie od 1980 do 1983 roku pełniła funkcję Komendanta Hufca ZHP Kolbuszowa. Od 1983 do 2007 roku pracowała jako wychowawczyni i nauczycielka w LO w Kolbuszowej. Uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie.  

- Była bardzo koleżeńska, uczynna, była bardzo lubiana przez młodzież. Była doświadczonym pedagogiem, miała spore osiągnięcia w olimpiadach z WOS-u i historii, potrafiła zachęcić uczniów, zmotywować do pracy. Jej podopieczni osiągali ogromne sukcesy w konkursach i olimpiadach  

- wspomina Śp. Walentynę Rybicką, Władysław Koźmic, wieloletni nauczyciel kolbuszowskiego LO i zarazem dobry kolega zmarłej. 

- Była nauczycielką z charyzmą. Można było u niej jeść na lekcji, co było niespotykane wśród innych nauczycieli. Uczyła mnie WOS-u. Bardzo miło ją wspominam 

- mówi Lidia, jedna z uczennic pani Walentyny. 

Pogrzeb Walentyny Rybickiej odbędzie się jutro (wtorek, 19 lipca) w kolegiacie w Kolbuszowej, o godz. 14. Ciało zmarłej spocznie na cmentarzu komunalnym w Kolbuszowej. 

W tym roku pożegnaliśmy jeszcze dwójkę wieloletnich nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej - Śp. Bogusława Rychlickiego, który zmarł w lutym, oraz Śp. Annę Plis, która zmarła w maju. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy