Reklama

Zmarł Bogusław Rychlicki, wieloletni nauczyciel w liceum w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Rodzinne

Zmarł Bogusław Rychlicki, wieloletni nauczyciel w liceum w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne

Bogusław Rychlicki zmarł w środę, 9 lutego. | foto Archiwum Rodzinne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W środę, 9 lutego zmarł Bogusław Rychlicki, wieloletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Od 1963 r. pracował jako wychowawca i nauczyciel wychowania fizycznego. Uprawiał wiele dyscyplin sportowych, był trenerem, dużą część życia poświęcił pracy społecznej.

- Jako serdeczny Kolega i Przyjaciel z niezwykłym poczuciem humoru zostanie w naszej pamięci i w naszych sercach na zawsze

- piszą jego współpracownicy.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 11 lutego, o godz. 14 w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Bogusław Rychlicki wspólnie z Adamem Kozubalem napisali książkę pt. "Sport - ludzie, pasje, wydarzenia". 

- Niezwykle inteligentny, zawsze pogodny, nawet do fikołka na WF-ie nie zmuszał na siłę. Współpracowaliśmy ze sobą (już po latach szkolnych) przy okazji jego prezydentury w Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Rozwaga, spokój, mądrość, klasa i poszanowanie drugiego człowieka. Jeden z tych ludzkich Aniołów, które miałam zaszczyt spotkać

- napisała pani Ewa.

Bogusław Rychlicki urodził się 3 maja 1940 roku w Majdanie Królewskim. W 1961 roku zdał egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pracę pedagogiczną rozpoczął w 1963 roku. Uczył wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. W latach 1971 - 2005 pracował w kolbuszowskim liceum ogólnokształcącym, aż do momentu przejścia na emeryturę. 

- Całe swoje dorosłe życie dzielił pomiędzy pracą zawodową a działalnością społeczną - pisze Marian Piórek w Słowniku nauczycieli, członków i pracowników ZNP powiatu kolbuszowskiego. 

Był m.in. przewodniczącym rady uczelnianej, instruktorem ZHP, członkiem i założycielem Spółdzielni Mieszkaniowej w Kolbuszowej, członkiem prezydium Związku Piłki Ręcznej w Rzeszowie, członkiem zarządu Klubu Kolbuszowianka, przewodniczącym Rady Osiedla nr 2 (1997 - 2005), czy ławnikiem sądowym.

Bogdan Rychlicki otrzymał też wiele odznaczeń państwowych i branżowych. M.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi i Złotą oznakę "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy