Reklama

Zmarła Cecylia Lubach z Niwisk. Była działaczką społeczną, samorządowcem, poetką. Ustalono termin pogrzebu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zmarła Cecylia Lubach z Niwisk. Była działaczką społeczną, samorządowcem, poetką. Ustalono termin pogrzebu - Zdjęcie główne

Cecylia Lubach miała 64 lata. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W środę (18 maja) zmarła Cecylia Lubach. Była radną Rady Gminy w Niwiskach, poetką, lokalną działaczką. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę (21 maja).

Cecylia Lubach z Niwisk miała 64 lata.

- Celinka bardzo się udzielała. Należała do wszystkich grup m.in. tych działających przy parafii, jak i koła gospodyń wiejskich. To była super kobieta. Miła. Uczynna. Odeszła w młodym wieku. Za wcześnie 

- mówi Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, którą razem z Cecylią Lubach chodziła do klasy w szkole podstawowej. 

Mieszkańcy Niwisk zapamiętają zmarłą Cecylię Lubach również jako samorządowca. Funkcję radnej Rady Gminy w Niwiskach sprawowała w latach 2010 - 2014. 

Była poetką i animatorką kultury. W 2017 roku wzięła udział w 36. Wąglańskim Maju Poezji. W tym ogólnopolskim konkursie została wyróżniona spośród 357 poetów w kategorii poezji białej. Jury przyznało tylko 16 nagród i wyróżnień. Kilka lat wcześniej, w 2014 roku, wydała tomik poezji "Niedaleko stąd" i otrzymała wyróżnienie specjalne od Dolnośląskiej Izby Rolniczej: dla poety rolnika.

Pogrzeb Cecylii Lunach odbędzie się w sobotę (21 maja) w kościele parafialnym w Niwiskach. Rozpoczęcie nabożeństwa żałobnego o godz. 12. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy