Reklama

Nie żyje Marian Koprowski z Kolbuszowej. Był pomysłodawcą pierwszego ronda w mieście

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nie żyje Marian Koprowski z Kolbuszowej. Był pomysłodawcą pierwszego ronda w mieście  - Zdjęcie główne

Marian Koprowski przez wiele lat pracował w kolbuszowskim magistracie. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI We wtorek (29 marca) zmarł Marian Koprowski - emerytowany, wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Szef jednego z referatów w magistracie był pomysłodawcą wykonania pierwszego ronda w Kolbuszowej.

Marian Koprowski urodził się w 1944 roku. Zmarł 29 marca. Przez lata był pracownikiem Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Kierował Referatem Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. 

Wielokrotnie na łamach tygodnika Korso Kolbuszowskie mówił o planach inwestycyjnych związanych z drogami, czy chodnikami na terenie gminy Kolbuszowa.

Był on pomysłodawcą powstania końcem lat 90. pierwszego, malowanego ronda w Kolbuszowej na skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju, Piłsudskiego i Plac Wolności. Stąd też niejednokrotnie, podczas sesji rady miejskiej, żartowano, że właśnie imieniem Mariana Koprowskiego należało to rondo nazwać. 

Po przejściu na emeryturę wieloletni urzędnik, decyzją radnych miejskich, został wyróżniony tytułem Zasłużony dla Miasta i Gminy Kolbuszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy