Reklama

Zwrot pieniędzy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Zwrot pieniędzy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni określili wysokość zwrotu kosztów rodzicom, którzy dowożą swoje niepełnosprawne dzieci do szkół.

Rada Gminy Cmolas określiła średnią cenę za litr paliwa. Wysokość zwrotu kosztow należy się rodzicom przewożącym swoje niepełnosprawne dzieci do szkół. Ceny obowiązują na rok szkolny 2020/2021.

Rodzice mogą liczy na zwrot kosztów za jeden litr benzyny 95 w wysokości 4,47 zł. Jeżeli chodzi o benzynę 98, zwrot za litr paliwa wynosi 4,68 zł. Jeżeli natomiast ktoś będzie starał się o zwrot za olej napędowy, to radni ustalili, że będzie to kwota 4,43 zł za litr. Za gaz LPG będzie to 2 zł za litr. 

- Wiadome, ceny paliw są różne. Czy jeżeli ceny paliw drastycznie wzrosną to. czy przewidujemy jakąś osobną uchwałę? Czy te ceny będą obowiązywać już cały rok szkolny?

- dopytywał Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki.

- Był taki okres, gdzie ceny były spadkowe, a teraz raczej wszystko idzie do góry

- zauważył radny.

Jak zaznaczył Marian Posłuszny, sekretarz gminy, te ceny będą obowiązywały cały rok szkolny bez względu na podwyżki czy obniżki.

- Ta cena jest rzeczą świętą i ona będzie obowiązywała na cały rok szkolny

- podkreślił sekretarz.

Od głosu na tą uchwałą wstrzymali się Andrzej Bujak oraz Piotr Maciąg 

Jak wyjaśnił sekretarz Posłuszny, z każdym rodzicem dowożącym swoje dziecko do placówki gmina podpisuje umowę. Określa się w niej m.in. markę pojazdu oraz średnie zużycie paliwa. Na tę chwilę gmina Cmolas ma podpisanych pięć takich umów. Rodzicom co miesiąc wypłacane są pieniądze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE