Reklama

Żołnierze pomagają przy usuwaniu skutków powodzi na Podkarpaciu [FOTO]

Opublikowano: ndz, 28 cze 2020 09:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ciąg dalszy działań modułów zadaniowych 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi działają w czterech powiatach rzeszowskim, przemyskim, przeworskim oraz łańcuckim. Zaangażowanych jest ponad 170 żołnierzy z czterech batalionów WOT z powiatów rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, oraz jarosławskiego.

W działaniu żołnierze wykorzystują dziewięć samochodów ciężarowych, maszty oświetleniowe, agregaty prądotwórcze oraz piły spalinowe.

- Sytuacja jest rozwojowa. Od południa żołnierze działają w powiecie rzeszowskim w miejscowościach Hyżne, Chmielnik, Tyczyn, Błażowa, Husów oraz Dylągówka. Powiat przemyski wspierany jest już od 23 czerwca. Żołnierze udzielają pomocy społeczności lokalnej w gminach Bircza, Dubiecko oraz Krzywcza - informuje Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

Do powiatu przeworskiego zostali skierowani żołnierze z rzeszowskiego i jarosławskiego batalionu WOT. Wspierają społeczeństwo w miejscowościach Kańczuga, Jawornik Polski i Manasterz.

Żołnierze z rzeszowskiego batalionu wspierali gminę Markowa oraz miejscowości Albigowa i Głuchów. Dzisiaj w godzinach popołudniowych zakończyli działanie.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z celów i część misji naszej formacji. Pomoc społeczeństwu w sytuacjach kryzysowych stawiana jest na pierwszym miejscu - podkreśla kapitan Sura.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.