Reklama

Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego liceum

Opublikowano: pt, 5 kwi 2019 07:30
Autor:

Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego liceum  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie biorący udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Alinę Ziętek-Salwik, dzielą się z nami informacjami o najważniejszych wydarzeniach z życia społeczności szkolnej.

Relację z marca przedstawia Paulina Ligęza z kl. II c. 
 

***

Uczniowie z warsztatów teatralnych, prowadzonych w naszej szkole, wzięli udział w VIII Podkarpackich Spotkaniach Teatralnych "Zwierciadła", które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Wystąpili z przedstawieniem "Ciemne i jasne dni". Konkursowi towarzyszyły warsztaty fotografii teatralnej. Było także spotkanie z aktorką rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej Małgorzatą Pruchnik-Chołką. Występ naszej grupy teatralnej to sympatyczne doświadczenie spotkania z żywą publicznością i profesjonalnym jury.

 

***

Z okazji Dnia Języka Angielskiego przygotowany był apel, a cała szkoła uczestniczyła w minikonkursie dotyczącym Wielkiej Brytanii. Również podczas apelu było rozdanie nagród laureatom dwóch konkursów przeprowadzonych kilka dni wcześniej. Zostali zaproszeni najlepsi uczniowie z różnych szkół, którzy brali w nich udział; w konkursach: sprawdzającym wiedzę na temat Wielkiej Brytanii oraz sprawdzającym umiejętności językowe.

 

***

Nasi uczniowie z klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka angielskiego  prowadzonej przez dr. Arkadiusza Zawiślaka w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Podczas spotkania, które w całości odbywało się w języku angielskim, licealiści mogli dowiedzieć się, gdzie znajdują się poszczególne pomieszczenia medyczne, jaki sprzęt znajduje się w szpitalu oraz jak wygląda codzienna praca personelu medycznego.

 

***

Nasi uczniowie nie tylko rozwijają się w obrębie powiatu czy województwa, ale także znajdują swoje miejsce na konkursach ogólnopolskich. Justyna z klasy 1c i Małgorzata z klasy 2c uczestniczyły w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach w Warszawie. Z kolei trzy tegoroczne maturzystki z kl. 3c zostały laureatkami (i zdobyły indeksy na UJ) w 23. edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Dwóch kolegów z 1c wróciło z indeksami z Białegostoku, gdzie uczestniczyli w VI Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej.

 

***

"Jeśli chcesz być kiedyś w niebie, w prawdzie żyj i szanuj siebie." Takie hasło przewodniczyło nam podczas tegorocznych rekolekcji szkolnych, które odbyły się pod koniec marca. Dzięki księdzu Krzysztofowi mogliśmy m.in. zrozumieć słowo "wolność" pod różnymi postaciami. Urozmaiceniem w jednym z trzech dni był występ naszych uczniów należących do szkolnego koła teatralnego.

 

***

Nasze liceum przywitało wiosnę na kolorowo: żółto, niebiesko, czerwono, zielono, różowo, fioletowo. Uczniowie poszczególnych klas ubrali się w pierwszym dniu wiosny w ubrania w wyznaczonym kolorze. Oj, jak pięknie i kolorowo było w tym dniu na korytarzach! Jury zdecydowało, że najlepiej zgrane pod względem koloru (wraz z wychowawczyniami) były kl. 1b żółta oraz 2a - pomarańczowa.

 

***

W czwartek, 21 marca, w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich. Jego celem było motywowanie do nauki języka francuskiego, upowszechnianie wiedzy na temat Frankofonii oraz krzewienie tolerancji wobec innych kultur. Z okazji obchodzonego co roku Dnia Frankofońskiego uczniowie wraz z opiekunką zorganizowali także w naszej szkole degustację francuskich przysmaków.

 

***

26 marca to w naszym liceum dzień pamięci o Janku Bytnarze "Rudym". W tym roku Dzień Patrona przygotowała kl.1a, która przygotowała część artystyczną, czyli program słowno- muzyczny. Była część oficjalna z wprowadzeniem sztandaru szkoły, hymnem szkoły oraz przemówieniem Dyrektora, a następnie program słowno-muzyczny przypominający ideały naszego Patrona, z podkreśleniem potrzeby służby drugiemu człowiekowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.