Reklama

Zniknie Gwardia Ludowa?

Opublikowano:
Autor:

Zniknie Gwardia Ludowa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nazwa ulicy Gwardii Ludowej powinna zostać zmieniona. Taka przynajmniej jest opinia rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Co na to magistrat?

Do tematu zmiany nazwy ulicy Gwardii Ludowej na ostatniej sesji rady miejskiej (26 kwietnia) powrócił Paweł Michno. Radny poinformował, że dotarło do niego pismo z wytycznymi Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie konieczności przemianowania traktu. – Chciałem zapytać, czy miasto bierze pod uwagę to pismo z IPN-u? I co by się stało, gdybyśmy faktycznie nie zmienili nazwy tej ulicy? Czy z tego tytułu grożą nam jakieś konsekwencje? – dociekał samorządowiec.

Będą konsultacje
Tadeusz Serafin, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami, przyznał, że IPN wysłał podobną informację również do magistratu. – Mieszkaniec pisał do IPN-u odnośnie zmiany tej ulicy i ta zmiana zostanie przygotowana – zapewnił urzędnik. Kto zostanie nowym patronem traktu? Tego na razie nie wiadomo. – W tym temacie będą konsultacje – zapewnił pracownik magistratu i dodał: - Jeżeli nie nastąpi zmiana nazwy ulicy, to wtedy, bodajże po 6 września, sprawę przejmie wojewoda i to on zmieni nazwę ulicy, oczywiście jeżeli będzie to po konsultacji z IPN-em.

Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE