Reklama

Znamy termin otwarcia dworca w Kolbuszowej. Od kiedy podróżni będą mogli korzystać z centrum przesiadkowego?

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 15:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Miejski w Kolbuszowej podał datę otwarcia nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. ks. Ruczki. W jakich dniach i godzinach podróżni będą mogli korzystać z dworca?

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował, że 11 maja (środa) podróżni będą mogli już korzystać z dworca. 

- Budynek dworca jest obiektem wielofunkcyjnym przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych, osób starszych i osób podróżujących z dziećmi

- informują przedstawiciele magistratu. 

 

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonować będą poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Przewidziane są również pomieszczenia dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny.

- Wkrótce otwarta zostanie świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej

- dodają pracownicy urzędu.

W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku dworca znajdują się cztery stanowiska autobusowe oraz postój taksówek, natomiast do peronów kolejowych prowadzi przejście podziemne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

Przypomnijmy, że początkowo Urząd Miejski w Kolbuszowej planował, że dworzec będzie zamknięty w niedzielę. Przeciwnego zdania była część radnych. O tym pisaliśmy tutaj:

Ostatecznie część budynku przeznaczona do obsługi podróżnych otwarta będzie w następujących dniach i godzinach:

  • poniedziałek-piątek: od godz. 6 do godz. 22
  • sobota-niedziela: od godz. 8 do godz. 16
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy