Reklama

Mieszkańcy Widełki napisali petycję do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Czego oczekują?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Mieszkańcy Widełki napisali petycję do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Czego oczekują?  - Zdjęcie główne

Mieszkańcy wnioskują do władz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Widełki napisali pismo do Krzysztofa Wilka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Apelują w sprawie remontu ul. Pańskiej.

Pismo do urzędu zostało przesłane końcem kwietnia. W swojej petycji mieszkańcy Widełki zwracają się z prośbą o remont nawierzchni w ul. Pańskiej w stronę torów. 

- Sytuacja wygląda tak, że od cmentarza do jednej z posesji, jest asfalt, który w tym roku będzie remontowany

- piszą mieszkańcy Widełki.

W swojej petycji wyjaśniają, że na tej ulicy zostaje około 140 metrów, które do tej pory nie zostały utwardzone ze względu na występujące w tym miejscu problemy własnościowe i konflikt z jednym z mieszkańców. 

- Obecnie zmienił się właściciel działki nr 253, który wyraża zgodę, by przekazać na rzecz gminy część tej działki, która była sprawą sporną w czasie kiedy kładziono asfalt - czytamy w piśmie skierowanym do władz gminy Kolbuszowa. 

 

Autorzy petycji do samorządowców nadmieniają, że przejazd tą drogą stwarza problemy z dojazdem służb pierwszej pomocy, straży i policji, służb gospodarki komunalnej, a także rolnikom. 

 

Na mapie zaznaczono miejsce, gdzie mieszkańcy Widełki chcą, aby powstał brakujący odcinek asfaltu.
- W świetle nowych okoliczności i zmiany właściciela spornej działki zwracamy się o rozszerzenie zakresu planowanego na ten rok remontu drogi na ul. Pańskiej o odcinek, który nie jest utwardzony - proszą podpisani pod petycją. 

 

Jeżeli się to nie uda, mieszkańcy Widełki wnioskują, o zaplanowanie remontu w najbliższym czasie. - A obecnie naprawienie tej drogi destruktem, uzyskanym podczas remontu tej drogi - podsumowują autorzy petycji. 

2 maja (poniedziałek) radny Krzysztof Wilk, odpisał, że przekazał petycję do rozpatrzenia na komisji skarg, wniosków i petycji. 

 

- SKŁAD RADNYCH KOMISJI SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI -

  • Barbara Bochniarz
  • Mirosław Kaczmarczyk
  • Michał Karkut
  • Piotr Panek
  • Dorian Pik
  • Stanisław Rumak
  • Roman Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy