Reklama

Znaki już stoją. Będzie można łatwiej trafić

Opublikowano: śr, 13 maj 2020 18:30
Autor:

Znaki już stoją. Będzie można łatwiej trafić  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sołectwo Poręby Dymarskie postawiło na znaki informacyjne przy wjazdach do przysiółków. Wieś ta posiada ich bardzo dużo, a trafienie do nich często było problemem dla karetek czy kurierów.

W Porębach Dymarskich jest osiemnaście przysiółków. Jak informowała Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich, tablic informacyjnych będzie postawionych 17. Będą na nich napisane nazwy przysiółków wraz z numeracją domów, które się tam znajdują. - Będą to tablice wykonane z pieniędzy z funduszu sołeckiego - mówiła sołtys.

Mieszkańcy Porąb wnioskowali o tablice postawione wzdłuż drogi powiatowej, aby ułatwić dojazd do danej posesji. - Takie tablice są niezbędne w naszej miejscowości, ponieważ nasze sołectwo jest rozwleczone obszarowo, a niektóre przysiółki oddalone od drogi powiatowej. Poprawi to także wizerunek naszej miejscowości - nadmienia sołtyska.

 Wykonanie drogowskazów z numeracją domów do poszczególnych przysiółków wzdłuż drogi powiatowej w Porębach Dymarskich kosztowało około 4 tys. zł. - Bardzo dobrze, że pomyśleli o tym, żeby coś takiego zrobić. Teraz nie ma problemu i można trafić wszędzie - mówi zadowolony mieszkaniec.

Znaki w Porębach Dymarskich stanęły przy wjeździe do przysiółków:
- Ruda
- Pniaki
- Dziedzice
- Dziuby
- Porzecze
- Czachorówka
- Grabie
- Pyryty
- Czachory
- Wielkie Pole
- Dymarka
- Serafiny
- Zięby
- Zakarczmie
- Jeziórek
- Bombówka
- Zdziary
- Micki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE