Reklama

Zmiana w harmonogramie odbioru śmieci w gminie Kolbuszowa. O to apelowali radni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 kwietnia zmieniony zostanie harmonogram odbioru odpadów posegregowanych na terenie gminy Kolbuszowa. Powrotu do starych zasad chcieli mieszkańcy. Apelowali o to także radni miejscy.

Zgodnie z decyzją radnych miejskich, od początku 2022 roku zmieniony został regulamin odbioru odpadów z terenu gminy Kolbuszowa. Jedną z ważniejszych zmian, było pojawienie się dodatkowego worka na plastikowe butelki (PET).

Tego typu posegregowane odpady są odbierane co drugi miesiąc, naprzemiennie z pozostałymi tworzywami sztucznymi. O wszystkich przeczytasz w materiale: Od 1 stycznia duże zmiany w odbiorze śmieci w gminie Kolbuszowa. To musisz wiedzieć.

Taka zmiana nie spodobała się mieszkańców Kolbuszowej i okolic. - Nie dość, że więcej płacimy za śmieci, to musimy je oddawać co drugi miesiąc. To bez sensu! - skarżyła się mieszkanka Kupna. 

Podobnych głosów niezadowolenia było więcej. Dotarły one także do radnych miejskich, którzy stwierdzili, że trzeba skończyć z naprzemiennym odbiorem plastików. 

- Po ostatniej komisji uznaliśmy, że ma zostać stary sposób zbierania odpadów. Czyli w każdym miesiącu jest wszystko odbierane. Harmonogram, jaki mają mieszkańcy gminy Kolbuszowa, pokazuje, że odbiór odpadów jest co drugi miesiąc. Kiedy nastąpi zmiana? - dopytywał radny Józef Fryc.

Jan Zuba był obecny podczas spotkania radnych na komisji finansów i informował o tym, że odbierane będą wszystkie odpady segregowane tak jak w ubiegłym roku. - Takie polecenie otrzymała spółka komunalna. Grafik, który się pojawi od 1 kwietnia, będzie obejmował takie terminy odbioru wszystkich odpadów segregowanych raz w miesiącu - dodał włodarz.

We wtorek (15 marca) pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej opublikowali na stronie magistratu nowe harmonogramy dla miasta i poszczególnych sołectw. Będą one obowiązywać od 1 kwietnia. Jak i kiedy zmieniony harmonogram zostanie dostarczony mieszkańcom? Czekamy na odpowiedź ze strony urzędu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy