Reklama

Zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawiamy zegarki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawiamy zegarki - Zdjęcie główne

Tej nocy przestawiamy zegarki. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiejszej nocy przestawimy swoje zegarki o godzinę do przodu, z godziny 2:00 na 3:00. Przejdziemy na czas letni.

Niestety, oznacza to, że będziemy tej nocy spać godzinę krócej...

Czas na letni zmieniamy zawsze w ostatni weekend marca. Na czas zimowy przechodzimy w ostatni weekend października.

Zmiana czasu została ustalona po to, by oszczędzać energię zużywaną na oświetlenie. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, potem obowiązywała 1946-1949, 1957-1964 i, nieprzerwanie, od 1977.

Od kilku lat trwa dyskusja, czy zmiana czasu jest w ogóle uzasadniona. W 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził dyrektywę na temat rezygnacji z przestawiania czasu. Nie doszło jednak do ostatecznego porozumienia, bo kraje członkowskie nie są w tej kwestii zgodne.

Również w Polsce sytuacja nie jest pod tym względem jasna - rozporządzenie premiera zawiera informacje o zmianie czasu tylko do końca tego roku, W 2020 pandemia koronawirusa sprawiła, że nie pochylono się nad tym zagadnieniem.

Gdyby Polska miała zaprzestać zmiany czasu, zapewne pozostalibyśmy przy czasie letnim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy