Reklama

Zmarł ksiądz, który był związany z powiatem kolbuszowskim

Opublikowano: śr, 14 paź 2020 08:27
Autor:

Zmarł ksiądz, który był związany z powiatem kolbuszowskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W wieku 85 lat, 11 października, odszedł ksiądz Marian Przybyło, rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie.

Duchowny urodził się 30 kwietnia 1935 roku koło Gorlic. W roku 1953 złożył egzamin dojrzałości w III Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych  w 1958 roku przyjął święcenia kapłańskie.

 


 

- Jako wikariusz pracował w parafiach: Cmolas (od 15 lipca 1958 roku), Kolbuszowa (od 10 lipca 1961 roku), Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 1 sierpnia 1964 roku), Borzęcin (od 22 czerwca 1973 roku) oraz Biadoliny (od 13 października 1977 roku) 

- czytamy w komunikacie Diecezji Tarnowskiej.

Od czerwca 1994 roku do listopada 1995 był proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy. Był rezydentem w parafiach Chełm, Berest, Porąbka Uszewska, Łoniowa oraz Biesiadki. Od 2014 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę (14 października) w kościele parafialnym parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krygu koło Gorlic.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.