Reklama

Zmarł Eugeniusz Czepiel z Kolbuszowej. Był posłem i prezesem koła pszczelarzy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zmarł Eugeniusz Czepiel z Kolbuszowej. Był posłem i prezesem koła pszczelarzy - Zdjęcie główne

Eugeniusz Czepiel miał 92 lata. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Eugeniusz Czepiel przez wiele lat piastował funkcję prezesa Zarządu Koła Pszczelarzy w Kolbuszowej, a w latach 80-tych zasiadał w ławach Sejmu jako poseł PRL. Był lekarzem weterynarii.

Eugeniusz Czepiel urodził się 15 sierpnia 1929 w Łapuszce Wielkiej (powiat przeworski). W latach 1981–1985 pełnił mandat posła na Sejm PRL 

Przez lata pełnił funkcję wiceprezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, a także w latach 1987 - 1999 był prezesem Rejonowego Koła Pszczelarzy w Kolbuszowej. 

Był lekarzem weterynarii, który prowadził wiele prelekcji dotyczących chorób pszczół. Sam, przez ponad 50 lat, zajmował się swoją pasieką. 

- Pszczelarz z szeroką wiedzą i doświadczeniem, chętnie dzielący się wiedzą z członkami koła kolbuszowskiego i biorący udział w szkoleniach pszczelarzy, kursach pszczelarskich zarówno na szczeblu lokalnym a także międzywojewódzkim

- tak kilka lat temu o Eugeniuszu Czepielu mówili jego koledzy z koła. 

W 2007 roku został odznaczony statuetką ks. dr. Jana Dzierżona (najwyższym odznaczeniem, jakie może uzyskać pszczelarz), a kilka lat wcześniej ( w 2003 r.) otrzymał tytuł najlepszego pszczelarza województwa podkarpackiego.

W 2010 roku Rada Miejska w Kolbuszowej przyznała mu tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Kolbuszowa”.

Eugeniusz Czepiel zmarł 23 grudnia w wieku 92 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek (27 grudnia) o godz. 13 w kolbuszowskiej kolegiacie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy