Reklama

Złotówki za niesioną pomoc

Opublikowano:
Autor:

Złotówki za niesioną pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Druhowie z jednostek OSP są do dyspozycji całą dobę, siedem dni w tygodniu. Za udział w akcjach mogą starać się o wypłatę ekwiwalentu. Ile na ten cel wydają z budżetu gminy?

Pracownicy OSP są ochotnikami, a nie zawodowymi strażakami, dlatego za swoją służbę nie otrzymują stałej pensji. Ekwiwalent, który jest wypłacany przez urzędy gmin, stanowi pewny rodzaj wynagrodzenia i rekompensaty za to, że są do dyspozycji całą dobę i biorą udział w akcjach bez względu na to, czy wypadnie ona w nocy, czy w dzień świąteczny.

Ciężka praca
Na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Kolbuszowej z 12 grudnia 2008 r. obecnie wysokość ekwiwalentu za godzinę udziału w akcji na terenie gminy Kolbuszowa wynosi 10 zł. Za udział w szkoleniu druhowie otrzymują 6 zł. W 2014 r. Łączna suma wypłaconego ekwiwalentu dla wszystkich jednostek OSP wyniosła – 8 979,22 zł. W 2015 r. było to 14 155,97 zł, a w roku obecnym do tej pory wypłacono 5 470,85 zł. 

Co o wysokości ekwiwalentu sądzą strażacy? Według Henryka Kołacza, prezesa OSP Bukowiec, 10 zł za godzinę to stawka minimalna. - Praca przy pożarze jest bardzo ciężka – podkreśla nasz rozmówca. Jednostka OSP Bukowiec, pełniąca funkcję jednostki pomocniczej, w tym roku brała udział w dwóch akcjach - gaszenia pożaru oraz wypompowywania wody po obfitych opadach deszczu.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE