Reklama

Zjazd z autostrady A4 w Czarnej Sędziszowskiej. Ewa Draus, wicemarszałek odpowiada

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Zjazd z autostrady A4 w Czarnej Sędziszowskiej. Ewa Draus, wicemarszałek odpowiada  - Zdjęcie główne

Zjazd miałby znajdować się w Czarnej Sędziszowskiej. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozmowy na ten temat trwają już bardzo długo. Ostatni raz samorządowcy spotkali się w tej sprawie prawie rok temu. Mowa o zjeździe z autostrady A4 w Czarnej Sędziszowskiej.

 

Mimo że zjazd z autostrady A4 planowany jest w sąsiednim powiecie, miałby on jednak olbrzymie znaczenie dla mieszkańców Kolbuszowej i okolicy. Mowa o węźle, który ma szansę zaistnieć w Czarnej Sędziszowskiej (powiat ropczycko-sędziszowski).

Na tę chwilę najbliższy zjazd z autostrady, z którego najczęściej korzystają mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, znajduje się w Borku Wielkim. Dojazd do niego jednak czasochłonny i prowadzi krętymi i wąskimi drogami powiatowymi. Stąd zrodził się pomysł, aby powstał inny węzeł, z którego wszyscy powinni być zadowoleni.

Chcą budowy węzła w Czarnej Sędziszowskiej 

Co zmieniło się przez ostatni rok? Czy jest zielone światło w sprawie budowy długo wyczekiwanego węzła? O to pytamy Ewę Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego. 

Wicemarszałek podkreśliła, że budowa nowych węzłów autostradowych jest bardzo istotna z punktu widzenia poprawy dostępności komunikacyjnej regionu, gdyż umożliwia szybki i bezpieczny transport.

- W nieodległej przeszłości samorządy podpisały list intencyjny, w którym wyraziły wolę budowy węzła na skrzyżowaniu A4 i drogi wojewódzkiej nr 987 w Czarnej Sędziszowskiej. Obecnie nie toczą się prace planistyczne ani projektowe, ale ta inwestycja pozostaje wciąż w zainteresowaniu samorządu województwa

- wyjaśniła Ewa Draus. 

Remont drogi relacji Kolbuszowa - Sędzieszów Małopolski

Z informacji przekazanych przez wicemarszałek wynika, że prowadzone są działania zmierzające do modernizacji drogi wojewódzkiej 987, która usprawni dojazd do istniejącego węzła A4 w Sędziszowie. W 2021 r. zakończona została budowa nowego odcinka drogi 987 w Sędziszowie Małopolskim, od skrzyżowania w Kawęczynie przez ul. Księżomost do nowego ronda na drodze krajowej nr 94. 

- W 2022 r. planowana jest odnowa nawierzchni drogi na najbardziej zdegradowanym odcinku drogi w gminie Kolbuszowa za 500 tys. zł z budżetu województwa. Jednak należy wspomnieć, że tego typu inwestycje są realizowane w partnerstwie z samorządem lokalnym, czyli miastem Kolbuszowa, która dokłada swój udział finansowy

- informuje Ewa Draus. 

O budowę nowych węzłów zapytaliśmy także Bartosza Wysockiego, rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformował krótko, że na tę chwilę nie planuje się budowy żadnych zjazdów z A4. 

Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego 

- Docelowo istnieje potrzeba gruntownej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 897, podniesienie jej nośności oraz poprawy bezpieczeństwa poprzez budowę ciągów pieszo-rowerowych. W projekcie Planu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 przewiduje się inwestycję pn.: "Przebudowa/rozbudowa DW 987." – długość inwestycji 22,5 km o koszcie szacunkowym 112,5 mln zł. Ten Plan Transportowy zostanie publicznie zaprezentowany na sesji sejmiku, 31 stycznia, a od lutego do połowy marca 2022 będą trwały jego konsultacje społeczne

- przekazała Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Prezes Kaczyński otrzymał prośbę o zjazd z A4 

O zjazdach z autostrady A4 rozmawiali także samorządowcy, nie tylko z powiatu kolbuszowskiego. O tym przeczytasz w artykule: Proszą prezesa Kaczyńskiego o zjazd z autostrady dla Kolbuszowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy