Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Zawody strażackie w gminie Głogów Małopolski 2023. Druhowie z OSP Przewrotne ze złotem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
21
zdjęć

Urząd Miejski w Głogowie Małopolskim

Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCITydzień temu, w niedzielę (17 września), odbyły się zawody strażackie w gminie Głogów Małopolski. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn żeńskich i 13 męskich. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się druhowie z OSP Przewrotne, z kolei złoto w grupie żeńskiej wywalczyły druhny z Pogwizdowa Starego.

W niedzielne popołudnie na obiekcie sportowym ośrodka „Rajska Dolina” w Pogwizdowie Starym odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Głogów Małopolski. Do rywalizacji stanęło łącznie 18 drużyn.

Rozegrane zostały trzy konkurencje: ćwiczenie bojowe, musztra oraz sztafeta pożarnicza 7x50 z przeszkodami. Sędziowie brali pod uwagę czas i technikę wykonywanych ćwiczeń. Przewodniczenie komisji sędziowskiej pełnił bryg. Tomasz Korniewicz. Które jednostki stanęły na podium?

W kategorii żeńskiej drużyna OSP Pogwizdów Stary zdobyła pierwsze miejsce, osiągając 131,52 punktów. Drugie miejsce zajęły kobiety z OSP Przewrotne, uzyskując wynik 134,86 punktów, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Wysokiej Głogowskiej, która zdobyła 135,03 punkty.

W kategorii męskiej na podium znaleźli się: OSP Przewrotne, które zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 107,44 punktów, OSP Lipie, które zdobyło drugie miejsce z wynikiem 115,90 punktów, oraz Hucisko, które uplasowało się na trzecim miejscu, uzyskując 116,04 punkty.

Z kolei w konkurencji musztry wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP z Rudnej Małej, a wśród kobiet najlepsza okazała się OSP Wysoka Głogowska.