Zawodnicy Tiki-Taki przywieźli z Mielca siedem medali

Zawodnicy Tiki-Taki przywieźli z Mielca siedem medali - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIÓsemka zawodników kolbuszowskiej Tiki-Taki powalczyła w minioną sobotę w Mielcu. W wojewódzkich zmaganiach "Lekka atletyka dla każdego" podopieczni Jacka Żądło zgarnęli 7 medali.

To były pierwsze w tym roku zawody halowe adresowane do najmłodszych lekkoatletów będących uczestnikami ogólnopolskiego programu "Lekka atletyka dla każdego". Ładna pogoda sprawiła, że biegi na dystansach 300 i 600 m przeniesiono na bieżnię Stali Mielec. - Nasi zawodnicy zdobyli aż 7 medali, co przerosło nasze oczekiwania. Przyjechaliśmy do Mielca mocno osłabieni i liczyliśmy na jeden, dwa medale – przyznawał Bogdan Karkut, prezes Tiki-Taki.

Dwa złote krążki zdobył Paweł Koźmic, który zwyciężył na dystansach 60 metrów oraz 60 metrów przez płotki. Srebro i brąz na tych dystansach wywalczył Bartek Sawuła. Druga na dystansie 60 metrów przez płotki była Roksana Gul. Brązowe medale zdobyli: Nina Sudoł na 60 metrów oraz Wiktor Zięba na 600 metrów. Bardzo blisko podium były również: Karolina Korzępa (czwarta na 600 m), Nina Sudoł (piąta na 300 metrów), Nelly Ozimek (piąta na 60 metrów, szósta na 300 metrów), Kamila Piechota (szósta na 300 metrów w grupie gimnazjalistów). - Medale cieszą, ale w najmłodszej grupie zawodników liczy się przede wszystkim zabawa i zaszczepienie chęci do uprawiania sportu.

Wyniki rywalizacji są na drugim planie – zaznaczał Karkut. W niedzielę kolejny dobry start zanotowała nasza 14-letnia utalentowana biegaczka Monika Węgrzyn. Pokazała się w tarnowskim biegu ulicznym (10 km). - Monika nie miała sobie równych, jeśli chodzi o juniorki do 19 lat, a i w kategorii open zajęła wysokie dziewiąte miejsce – zaznaczał Karkut. Monika pobiła swój rekord życiowy (43 minuty, 34 sekundy). - Wynik ten jest o tyle wartościowy, że trasa w Tarnowie jest bardzo ciężka z uwagi na liczne podbiegi. Warto dodać, że poprzedni rekord (45,11) Monika uzyskała jako 12-latka w 2015 roku, zajmując drugie miejsce w Kolbuszowskiej Dysze – podkreślał Karkut. W najbliższą sobotę naszych zawodników zobaczymy w Biegu Niepodległości w Rzeszowie.