Reklama

Reklama

Zatopienie dwóch miejscowości i części autostrady A4. Na miejscu również strażacy z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 27 cze 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W minionym tygodniu strażacy z Podkarpacia ponownie uczestniczyli w ćwiczeniach. Tym razem odbyły się one na terenie powiatu rzeszowskiego. W ćwiczeniach brali udział również funkcjonariusze z kolbuszowskiej straży pożarnej. Przypomnijmy, że wcześniej podobne ćwiczenie odbywały się na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Reklama

75 podkarpackich strażaków (ponad 30 zastępów) Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach taktycznych pk. „Rzeszów HCP 2021”. Manewry odbyły się 23-24 czerwca na terenie powiatu rzeszowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Straż walcząca z ogniem, duży wypadek - zobacz relację z ćwiczeń "Kolbuszowa 2021" [ZDJĘCIA - WIDEO]

Zadaniem ćwiczących doskonalenie współdziałania pododdziałów Centralnego Odwodu Operacyjnego KSRG podczas organizacji i prowadzenia działań ratowniczych w warunkach zagrożenia powodziowego oraz likwidacji skutków powodzi.

W ćwiczenia zaangażowane były siły i środki kompanii specjalnej COO „RZESZÓW 1”, plutonu logistycznego COO „RZESZÓW” oraz modułu ochrony ludności HCP Rzeszów.

- Strażacy uczestniczący w manewrach mieli za zadanie ograniczanie i usuwanie skutków powodzi w wielu miejscach na terenie powiatu rzeszowskiego. Epizody przygotowane przez organizatorów ćwiczeń odpowiadały zagrożeniom, z którymi mogą zmierzyć strażacy i mieszkańcy danego regionu

- informuje podkarpacka straż pożarna.

Scenariusz ćwiczeń:

Gwałtowne opady deszczu spowodowały przybór wody i zerwanie wału przeciwpowodziowego na jednej z dużych rzek, co doprowadziło do całkowitego zatopienia dwóch miejscowości. Ulewny deszcz doprowadził także do zalania ośrodka wypoczynkowego, zatopienia części autostrady A4, zalania i uszkodzenia części instalacji lokalnej oczyszczalni ścieków.

- Ważnym elementem ćwiczeń było sprawdzenie oraz przećwiczenia alarmowania i dysponowania podkarpackiego modułu ochrony ludności HCP Rzeszów. W trakcie manewrów w praktyce sprawdzono m.in. zasady delegowania strażaków PSP do pełnienia służby poza granicami państwa w ramach modułu HCP. Na potrzeby ćwiczeń zorganizowano punkt graniczny, na którym strażacy przechodzili odprawę celną i paszportową. Sprawdzono w czasie rzeczywistym możliwości organizacji i budowy bazy operacji modułu poza granicami kraju

- relacjonuje bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie.

Razem ze strażakami w manewrach uczestniczyli funkcjonariusze policji, straży granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Na miejscu ćwiczyło także trzech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.