Reklama

Straż walcząca z ogniem, duży wypadek - zobacz relację z ćwiczeń "Kolbuszowa 2021" [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: sob, 19 cze 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 17 czerwca strażacy z Podkarpacia uczestniczyli w ćwiczeniach, które odbyły się w powiecie kolbuszowskim.

W ćwiczeniach pk. "Kolbuszowa 2021" uczestniczyło ponad 120 podkarpackich strażaków. Państwowa Straż Pożarna do ćwiczeń skierowała kompanię gaśniczą "RESOVIA" Centralnego odwodu Operacyjnego oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego "RZESZÓW 3", natomiast ochotnicza straż pożarna reprezentowana była przez wybrane jednostki włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu kolbuszowskiego.

- Ćwiczący mierzyli się z szeregiem zadań ujętych w dwóch epizodach

- tłumaczył bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.

Strażacy o godz. 9 mieli zbiórkę oraz sprawdzenie osprzętu poszczególnych jednostek. Następnie udali się do zainicjowanych zdarzeń.

Pożar gospodarstwa i lasu

W pierwszym epizodzie zainicjowano pożar. W gospodarstwie agroturystycznym znajdującym się w bliskim sąsiedztwie kompleksu leśnego dochodzi do zaprószenia ognia przez przebywającą tam grupę wczasowiczów. Drewniana konstrukcja budynków oraz zwarta zabudowa powodują szybkie rozprzestrzenianie się pożaru na kolejne obiekty, a w konsekwencji zapalenie się lasu. Brak opadów deszczu oraz długotrwała susza sprzyja bardzo szybkiemu rozwojowi pożaru, który obejmuje dużą powierzchnię. W wyniku powstałego zdarzenia poszkodowanych zostaje trzech turystów oraz dwoje właścicieli gospodarstwa agroturystycznego.

Strażacy mieli za zadanie ugasić pożar, opanować zagrożenie i pomóc poszkodowanym. Wydarzenie miało miejsce w Nowej Wsi.

Duży wypadek

Drugim z epizodów i wyzwaniem strażaków był zainicjowany duży wypadek komunikacyjny.

Najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych dochodzi do zderzenia autobusu z czterema samochodami osobowymi. Autobusem podróżują kierowca i pięciu pasażerów. Autobus przewraca się na prawy bok i przygniata przodem tył samochodu osobowego (w pojeździe znajduje się kierowca i pasażer) oraz dachem dociska samochód osobowy do bariery dźwiękochłonnej (w pojeździe znajduje się kierowca). W tył autobusu uderza i wbija się pod niego trzeci samochód (w pojeździe znajduje się kierowca). Czwarty samochód uczestniczący w zdarzeniu uderza w słup napowietrznej linii energetycznej, powodując zerwanie przewodów będących pod napięciem.

Głównym zadaniem funkcjonariuszy i druhów była pomoc poszkodowanym, w tym przypadku statystom. Wydarzenie miało miejsce na terenie dawnego zakładu Ceramiki Hadykówka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Fokus

  Co za cyrk ....

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Kwas

  A Ci goście w czapeczkach z daszkiem i czarnych mundurach to z której budowy _budimex czy ZUK ????

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Marek

   To są chyba łoficery...