Reklama

Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej rozstrzygnął przetarg na długo wyczekiwaną inwestycję w Woli Raniżowskiej. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano: sob, 4 maj 2019 22:30
Autor:

Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej rozstrzygnął przetarg na długo wyczekiwaną inwestycję w Woli Raniżowskiej. Kiedy ruszą prace? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowski Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił w połowie marca przetarg na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej. 25 kwietnia przetarg został rozstrzygnięty.

Zarząd Dróg Powiatowych wybrał na wykonawcę zadania Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, które spośród 10 firm biorących udział w przetargu wyceniło inwestycję najtaniej. Zadanie ma kosztować niespełna 4 mln złotych, bo dokładnie 3 mln 984 tys. 370 zł. 

Skąd pieniądze?

Przypomnijmy, że początkiem września ubiegłego roku starostwo powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jak się okazało, powiat kolbuszowski zdobył 27 punktów i znalazł się na miejscu szóstym ostatecznej listy rankingowej (wyprzedził 31 innych samorządów, które również starały się o dotację dla dróg powiatowych).

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej zostanie dofinansowana w 50 procentach. Pozostałe 50 procent kosztów zadania, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, sfinansuje gmina Raniżów. (Radni gminy Raniżów zabezpieczyli na ten cel 2 mln 397 tys. 238 zł podczas wrześniowej sesji ubiegłego roku).

Do końca listopada

Zadanie polegające na remoncie drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, zgodnie z zapisem zamieszczonym w ogłoszeniu o przetargu, ma być gotowe do końca listopada 2019 roku.

Planowany zakres robót obejmie m.in. przebudowę nawierzchni bitumicznej na długości 3,11 km wraz z wykonaniem poszerzeń drogi do 6 m, przebudowę istniejącego chodnika dla pieszych z kostki betonowej na długości 0,789 km, budowę chodnika dla pieszych z kostki betonowej na długości 1,526 km.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE