Reklama

Zapowiedzi przerw w dostawie prądu. Czy mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego kupują agregaty prądotwórcze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: freepik

Zapowiedzi przerw w dostawie prądu. Czy mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego kupują agregaty prądotwórcze? - Zdjęcie główne

czy mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego przygotowani są na przerwy w dostawie prądu? | foto freepik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszał o zapowiedziach braku prądu. Czy mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, wzięli sobie te słowa do serca i postanowili zakupić agregat prądotwórczy? Czy w ogóle są takie zapytania w hurtowniach sprzętu elektrycznego? Sprawdzamy.

Czy zabraknie prądu? Na to pytanie nikt nie umie odpowiedzieć, ale coraz częściej o tym się mówi. Nawet kilkugodzinne braki w dostawie energii mogą okazać się bardzo problematyczne i wiązać się mogą z dużymi stratami. 

O blackout słychać było jeszcze w 2020 roku. Wtedy to miało dojść do nagłych i poważnych przerw w dostawie energii elektrycznej obejmujących znaczną część kraju. Zapowiedzi na szczęście się nie potwierdziły. Teraz ponownie temat wyłączeń pojawia się w prasie i mediach. 

Większe gospodarstwa rolne, czy przedsiębiorstwa zabezpieczone są w agregaty prądotwórcze, ale co z mniejszymi gospodarstwami domowymi? Czy mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, chętniej kupują agregaty? 

 

Przychodzą i pytają

Czy hurtownie elektryczne w Kolbuszowej, odczuły większe zainteresowanie kupujących agregatami prądotwórczymi? Jedne z pracowników mówi, że częściej spotyka się z zapytaniami do dalszej odsprzedaży niż sprzedaż stacjonarna. Zakres cenowy takiego sprzętu zaczyna się od 2 tys. zł w górę. Wszystko w zależności od mocy i producenta. 

Koszt takiego urządzenia nie jest mały. Porównując go do jednorazowego wydatku, gdzie najniższa krajowa to niecałe 2 400 zł netto, nie każdy może pozwolić sobie na to, aby wydać takie pieniądze na agregat, którego tak naprawdę nie wiadomo czy użyje. 

- Pewnie ktoś woli zaryzykować i tego nie mieć i później jakoś doraźnie sobie radzić niż wydawać teraz pieniądze, jeszcze w tych czasach, kiedy nie wiadomo jak to się wszystko będzie kształtowało 

- mówi nasz rozmówca. Pracownik sklepu dodaje, że klienci oswoili się już z informacjami o brakach w dostawie prądu i aż tak się tym nie przejmują, jak można było to zauważyć w minionym roku, kiedy to w hurtowniach brakowało agregatów. Wtedy też problem z dostępnością pojawiał się w związku z brakami komponentów do wyprodukowania agregatów. W tym okresie ceny zaczęły rosnąć proporcjonalnie do zainteresowania. 

Nie można powiedzieć, że nie ma zainteresowania. Klienci z powiatu kolbuszowskiego przychodzą i pytają o agregaty prądotwórcze. Często sklepowe ceny porównują z internetową sprzedażą. W tym drugim przypadku cena nie zawsze przekłada się na jakość. 

Często kiedy przerwie w dostawie prądu spowodowane są np. wichurami, czy dużymi opadami śniegu, klienci ruszą do sklepów i kupują agregaty "na już".

Dostępne od ręki

W drugiej hurtowni dowiedzieliśmy się, że właściciele gospodarstw domowych, bardzo często pytają o agregaty prądotwórcze. 

- Zainteresowanie jest zwiększone, ale nie aż tak jak w poprzednim roku. Może jest jeszcze za wcześnie, bo w minionym sezonie trochę później się to zaczęło, bardziej w okresie zimowym 

- mówi nasz rozmówca. Dodaje, że biorąc pod uwagę to, jak ogólnie zmieniła się dostępność asortymentu, to nie jest jeszcze najgorzej. Najtańszy agregat prądotwórczy dostępny w jednym ze sklepów w powiecie kolbuszowskim, można kupić od 1 400 zł. Dotyczy to urządzenia jednofazowego do użytku domowego, gdzie dom jednorodzinny może przy nim funkcjonować. 

- Biorąc pod uwagę to, że miałby być potrzebny to na pewno jest korzystny zakup. W tym roku dużo mówiło się o przerwach w dostawie energii, a nie było nic złego. Jeśli zatem się nie przyda, to taki zakup może niejedną kieszeń zaboleć 

- nadmienia pracownik sklepu. Klienci przy mniejszych agregatach chętniej wybierają benzynowe. 

Agregat prądotwórczy to awaryjne zasilanie dla domu. Agregaty najczęściej są klasyfikowane ze względu sposób generowania układu prądu. Jednymi z najczęściej używanych w powierzchniach zamkniętych są modele jednofazowe. Obok nich występują jeszcze modele o trzech fazach. Urządzenia tego typu różnią się sposobem zasilania oraz mocą, jaką są w stanie wygenerować. Ze względu nas sposób zasilania wyróżniamy agregaty benzynowe, olejowe oraz gazowe. Na rynku dostępne są produkty dwusuwowe i czterosuwowe, jeśli kryterium podziału będzie silnik urządzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy