Reklama

Reklama

Zaplanowano już wstępny termin wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kolbuszowej

Opublikowano: sob, 27 sty 2018 15:57
Autor:

Zaplanowano już wstępny termin wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez cały rok w powiecie kolbuszowskim będą organizowane wydarzenia upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest szansa, że z tej okazji do Kolbuszowej przyjedzie nawet Andrzej Duda, prezydent RP.

Reklama

Wizytę głowy państwa wstępnie zaplanowano na poniedziałek, 29 października. Wtedy mają się odbyć Powiatowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaproszenie do Kolbuszowej właśnie na ten dzień wystosowali do prezydenta wspólnie Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, Józef Kardyś, starosta kolbuszowski i Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - Dlaczego taki termin? Decyzja zapadła jednogłośnie na konwencie wójtów, burmistrza i starosty. Uzgodniliśmy, żeby to nie był termin weekendowy, ponieważ wtedy prezydent na pewno ma wiele innych zaproszeń i uroczystości, może tak nieelegancko powiem, ale większego kalibru - tłumaczył na spotkaniu, które odbyło się w kolbuszowskim starostwie (15 stycznia) poseł Chmielowiec. 

Do południa
Poza tym, za radą szefowej kancelarii prezydenta, aby zwiększyć prawdopodobieństwo przyjazdu Andrzeja Dudy do powiatu kolbuszowskiego, wizytę tę połączono z powiatem strzyżowskim. Są to dwa samorządy, których do tej pory nie odwiedziła głowa państwa. - W uzgodnieniu ze starostą strzyżowskim zaplanowaliśmy, że u nas uroczystości odbyłyby się do południa, a po południu w powiecie strzyżowskim. W związku z powyższym jeszcze bardziej staje się realne, że 29 października będziemy mogli gościć pana prezydenta u nas - mówił Zbigniew Chmielowiec. Poseł zaznaczył też, że na ostateczną decyzję co do wizyty prezydenta duży wpływ będzie miał minister Szczerski (od 2017 r. szef Gabinetu Prezydenta RP - przyp.red.). - W czwartek (11 stycznia - przyp.red.) rozmawiałem z panem ministrem i na dzień dzisiejszy Kolbuszowa jest wpisana na 29 października. Oczywiście, splot niekorzystnych wydarzeń mógłby sprawić, że pan prezydent osobiście nie mógłby być obecny, ale na dzień dzisiejszy wszystko jest pouzgadniane. Ja w Warszawie będę tego pilnował - zapewnił poseł. 

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  new york times

  Lech Wałęsa przejdzie do historii jako jedyny znany na całym świecie Prezydent RP

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  ipn

  w powiecie kolbuszowskim był już urzędujący Prezydent RP Lecha Wałęsa, dwukrotnie w Cmolasie i raz w Majdanie Królewskim

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   poczęty w turystycznej

   Był i smród się ciągnie do dziś w postaci nie honorowego obywatela.