Reklama

Reklama

Zanieczyszczona woda z ujęcia w Widełce. Stwierdzono obecność bakterii grupy coli

Opublikowano: czw, 21 cze 2018 23:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O stwierdzeniu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody - poinformował kolbuszowski sanepid.

Jak wynika z komunikatu wydanego dzisiaj (21 czerwca), w pobranej do badań laboratoryjnych 18 czerwca próbce wody z sieci Widełka, stwierdzono występowanie bakterii grupy coli 24 jtk/100 ml przy dopuszczalnej ilości 0 jtk/100 ml.

Dwa dni później, stężenie w wodzie wynosiło już 10 jtk/100 ml.

- Bakterie grupy coli to parametr niepożądany w wodzie, którego obecność nie jest niebezpieczna dla zdrowia (...) - czytamy w komunikacie. - Woda nadaje się do spożycia po kilkuminutowym przegotowaniu - wyjaśnia sanepid.

Jednocześnie inspektor sanitarny w Kolbuszowej zaznacza, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów, należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

Z ujęcia w Widełce wodę czerpią mieszkańcy: Widełki, Kupna, Porąb Kupieńskich, Bukowca, Domatkowa, Przedborza i Huty Przedborskiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    rubikuń

    Artykuł porywa dogłębnością badanej materyji. Widać, że redaktorzy są zawaleni medialnymi tematami o zasięgu ogółnopolskim, np. drastyczny temat jazdy na rowerze po litrze "coli" s prondem. Pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    Janusz

    Śfagier mi nie uwierzył, że mam w kranie kole :D jusz jedzie z całom rodzinom, a ja na zaś lejem do butelek:D Ale nam sięł przelewa tutaj:)